O płaski brzuch dbaj przez cały rok!

Z zazdrością patrzysz na modelki reklamujące bieliznę? Marzysz o tym, by w przyszłym roku z dumą ściągnąć na plaży sukienkę i zaprezentować pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha? Żeby to zrobić, trzeba się starać przez cały rok. W końcu "Nie od razu six-packa zbudowano".

"Od dziś stawiam na Szóstkę Weidera", "Na kilka tygodni przed urlopem zaczynam robić brzuszki", "Od teraz wybieram produkty light" - to najczęstsze z pomysłów, jakie przychodzą do głowy wtedy, gdy chcemy powalczyć o płaski brzuch. Ale czy najlepsze? Skoro wciąż szukamy magicznych sposobów na to, by z uśmiechem na twarzy patrzeć na swój "kaloryfer" może jest to niewłaściwa droga? Co zrobić, żeby wreszcie nie wstydzić się na plaży i z dumą pokazać brzuch? Trzeba o to dbać przez okrągły rok, a nie tylko wtedy, gdy zbliża się lato. Jak to robić? Oto kilka porad, które warto wprowadzić w życie już dziś!

Przede wszystkim dieta

Myślisz, że wyrzeźbisz płaski brzuch zajadając się białym pieczywem, wcinając chipsy, ciastka i frytki oraz popijając kolorowe drinki? Jeśli tego typu "grzeszki" pojawiają się w twoim życiu regularnie, to nawet najcięższy trening nie załatwi sprawy. Dobra dieta to podstawa.

- Żeby pozbyć się tłuszczu z okolic brzucha, odsłonić swoje mięśnie, czy smukłą talię, powinniśmy przede wszystkim ograniczyć spożywanie węglowodanów, zwłaszcza tych prostych czyli cukrów - mówi Michał Ficoń, trener osobisty z klubu fitness Platinum.

A to oznacza, że warto nie tylko zrezygnować ze słodyczy, ale także ze słodkich napojów, jogurtów czy alkoholu, a przynajmniej ograniczyć ich spożycie do minimum.

Nie tylko kardio ale także trening siłowy

Starasz się jak najwięcej biegać, bo wszyscy mówią, że to najlepsza forma aktywności na spalanie tkanki tłuszczowej? Rzeczywiście, trening aerobowy, wykonany z odpowiednią intensywnością, przyniesie dobre rezultaty (bieganie, pływanie, wiosłowanie i inne). Jednak warto pomyśleć o tym, by choć 2 razy w tygodniu urozmaicić swój plan treningiem siłowym. Dzięki temu wzmocnisz mięśnie, pobudzisz produkcję testosteronu oraz hormonu wzrostu. ?Wybierz intensywny wariant treningu obwodowego lub interwałowego. Tym sposobem nie tylko będziesz rzeźbić, ale także spalać.

Pamiętaj, że brzuch rzeźbi nie tylko leżąc na macie i wykonując spięcia, ale także podczas robienia przysiadów, martwego ciągu czy pompek. Bez silnych mięśni głębokich ani rusz!

Śpij i daj sobie czas na regenerację

Mimo tego, że mięśnie brzucha szybko się regenerują, dobrze jest im dać czasem odpocząć. Zauważ, że i tak używamy ich na co dzień zarówno w życiowych sytuacjach jak i podczas treningu. Wykonuj ćwiczenia na mięśnie brzucha kilka razy w tygodniu, ale staraj się tego nie robić codziennie. One też potrzebują czasu na regenerację.

Dobry sen ma kluczowe znaczenie dla naszego wyglądu. Gdy organizm nie dostaje odpowiedniej ilości snu, hormon stresu - kortyzol - jest produkowany w nadmiarze. To właśnie on w znacznej mierze jest odpowiedzialny za odkładanie się tłuszczu w dolnej części brzucha. Dobry trener, który pracuje w zawodzie od lat, od razu będzie wiedział, że nie śpisz wystarczająco, gdy zobaczy oponkę na dole. Co nie oznacza, że przyczyną jej powstania nie są pączki czy frytki albo brak ruchu. Brak snu może być jednak tym czynnikiem, który nie pozwala uzyskać zadowalających efektów osobom regularnie trenującym i dbającym o dietę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.