Pigułka antykoncepcyjna sprawi, że przestaniesz być dla niej atrakcyjny

O tym, że antykoncepcja hormonalna ma spory wpływ na libido kobiet, wiadomo od dawna. Najnowsze badania pokazały jednak coś jeszcze: w zależności od tego, jakie pigułki przyjmują kobiety, inni mężczyźni wydają się im atrakcyjni.

Dołącz do nas na Facebooku

Jak wygląda ideał mężczyzny? Każda kobieta ma inny typ. Są jednak pewne cechy powszechnie uznane za "męskie": ostro zarysowana szczęka, niski głos, mocny zarost. Wspomniane atrybuty nie znalazły się w tej grupie bez powodu: są charakterystyczne dla mężczyzn, którzy mają wysoki poziom testosteronu, a cóż może być bardziej męskiego?

Ostry czy łagodny?

Jednak testosteron odgrywa ważną rolę nie tylko w życiu mężczyzn. Dzięki niemu kobiety odczuwają pociąg seksualny, a także stają się fizycznie gotowe do odbycia stosunku (odpowiednie nawilżenie pochwy). Dla pań, które nie stosują żadnej antykoncepcji, dużo atrakcyjniejszy będzie męski typ, który oprócz tego, że ma zarost i ostro zarysowaną szczękę, lubi się zabawić z kobietami. Wszystko zmienia się w momencie, gdy kobieta zaczyna stosować antykoncepcję doustną. Podnosi się wówczas poziom estrogenu, obniża testosteronu i raptem spokojny, rodzinny mężczyzna wydaje się dużo atrakcyjniejszą opcją.

Kobieta zmienną jest

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że liczne badania potwierdziły niepokojące zmiany, które zachodzą w momencie, gdy kobiety odstawiają pigułki. Raptem facet, którego wcześniej wybrały sobie na męża, przestaje być atrakcyjny seksualnie.

Jest jednak jeszcze inna ciekawa obserwacja, która może pocieszyć kobiety stosujące antykoncepcję doustną. Panie, które przez wiele lat zabezpieczają się poprzez pigułki, tworzą dłuższe i szczęśliwe związki. Czyżby wszystko dało się sprowadzić do pigułki? Podejdźmy do tych badań z przymrużeniem oka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.