Oty這嗆 幢e wp造wa na pami耩!

O tym, 瞠 oty這嗆 bardzo niekorzystnie wp造wa na stan zdrowia fizycznego, wiemy od dawna. Najnowsze badania pokazuj jednak, 瞠 dodatkowe kilogramy szkodz nie tylko naszemu sercu czy stawom, ale tak瞠 g這wie

Dołącz do nas na Facebooku

Przez 5 lat naukowcy z Seoul National University w Południowej Korei dokładnie przyglądali się 250 osobom w wieku od 60 do 70 lat. W latach 2004-2009 pobierano takie pomiary jak BMI czy obwód w pasie. Okazało się, że nadmiar tkanki tłuszczowej wpływa bardzo niekorzystnie nie tylko na ciśnienie tętnicze krwi, poziom cholesterolu, ale także na zdolności umysłowe.

Osoby, które wzięły udział w badaniu, zostały poddane mini-testom, składających się z 30 prostych zadań m.in z arytmetyki oraz ćwiczeń sprawdzających pamięć i orientacj. Okazało się, że ci, którzy cierpią na oty這嗆, mają gorsze wyniki od pozostałych uczestników badania - podaje Daily Mail.

- Nasze odkrycie ma bardzo duże znaczenie. Jeśli pokażemy kolejne problemy wynikające z otyłości, może wreszcie zostaną wyciągnięte konsekwencje. Warto zapobiegać nadwadze, szczególnie niebezpieczne dla zdrowia jest gromadzenie się tłuszczu w okolicy brzucha. Jeśli nie chcemy w przyszłości zmagać się z demencją starczą, powinniśmy dbać o to, by utrzymać odpowiednią wagę cia豉 - mówi Dae Hyun Yoon, jeden z autorów badania.

A problem wydaje się być poważny, bo ze statystyk prowadzonych przez Alzheimer's Society wynika, że jedna na trzy osoby powyżej 65. roku życia umrze z powodu demencji. Dobrze przemyślana dieta, kontrolowanie wagi, regularne ćwiczenia oraz troska o to, by ciśnienie tętnicze krwi i cholesterol pozostawały na odpowiednim poziome, może znacznie zminimalizować ryzyko.

Wi璚ej o: