Fat burning - taniec spala tłuszcz

Fat burning to jedne z najbardziej popularnych zajęć fitness. Czy dobra zabawa w rytm muzycznych hitów naprawdę spala tłuszcz? Sprawdzamy!

Przychodzisz się na siłownię, dostajesz plan zajęć i nie bardzo wiesz, co wybrać? Fat burning to popularne zajęcia, które znajdziesz w większości klubów fitness. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że chwytliwa i dużo obiecująca nazwa (fat burning to spalanie tłuszczu) przyciąga wszystkie panie. Po drugie dlatego, że to zajęcia w rytm hitów ze światowych list przebojów. Dzięki czemu trening przypomina dobrą zabawę.

ZAJĘCIA FTNESS: ZNAJDŹ NAJLEPSZE DLA SIEBIE!

Jak wyglądają zajęcia fat burning?

Niedziela, dochodzi 9:30, lekko senna wchodzę na salę, by zacząć trening. Zaczynamy krótką rozgrzewką złożoną z podstawowych kroków wykorzystywanych w aerobiku. W międzyczasie na salę wbiegają spóźnione niedzielne śpiochy. Muzyka jest coraz głośniejsza i szybsza, budzimy się już po kilku minutach zajęć. Trenerka tryska energią, którą nas zaraża. Po rozgrzewce następuję nauka pierwszej części choreografii. Kiedy już uda się zapamiętać fragment układu, uczymy się pozostałej części i tańczymy całość do szybkiej muzyki. Najczęściej są to remiksy znanych hitów radiowych.

Minęło dopiero 20 minut zajęć, a koszulki uczestników są już mokre, jednak na ich twarzach zamiast zmęczenia widać radość. To dobry znak - endorfiny zaczęły się wydzielać. Czas na trzecią część układu - zazwyczaj najtrudniejszą - ale nikt się nie poddaje. Trenerka wesoło karci osoby, które przestają ćwiczyć. Układ może wydawać się trudny dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fat burningiem. Sama zauważyłam, że im dłużej chodzę na zajęcia, tym szybciej się go uczę. Nikt na sali nie zraża się tym, że nie łapie kroków, w końcu chodzi o zabawę. Kiedy ktoś się potknie albo pomyli kroki, wybucha śmiechem i ćwiczy dalej.

LUBISZ TANECZNE ZAJĘCIA FTNESS? MOŻE SPODOBA CI SIĘ ZUMBA

Na koniec tańczymy jeszcze szybciej

Zostało ostatnie 15 minut zajęć, co na nich będzie? Głównie przetańczenie całego układu kilka razy z rzędu do coraz szybszej muzyki. Sama radość! Zmieniamy również front czyli: tańczymy do lustra, potem do okna, do ściany, drzwi, a potem znowu do lustra. Całkiem niedawno podzieliliśmy się na dwie grupy i tańczyliśmy do siebie. Forma tych zajęć naprawdę zachęcą do aktywności na wesoło.

- Ostatni raz! - krzyczy trenerka Patrycja, ale chyba już wszyscy zdążyli się zorientować, że tych "ostatnich razów" jest co najmniej pięć. Zbliża się koniec zajęć, muzyka cichnie, zmienia się w mniej rytmiczną i zaczynamy szybkie rozciąganie, dosłownie 3 minuty. Wszyscy wychodzą z sali z uśmiechem i energią na cały dzień.

Trening aerobowy spala tłuszcz

Zajęcia fat burning kształtują całe ciało, szczególnie dolne partie ciała: brzuch, uda i pośladki. Fat burning to trening aerobowy (tlenowy) - podczas treningu rozgrzewasz całe ciało, wzmocniasz układ oddechowy i krążenia oraz poprawiasz koordynację ruchową i kondycję.

To, jak szybko zaczniemy wdzieć efekty ćwiczeń, zależy od intensywności układów choreograficznych. A to z kolei - od prowadzącego.

Fat burning jest dla każdego

Średnia wieku uczestników to od 18 do 53 lat. Co sądzą o tych zajęciach ich uczestniczki? Marta (29 lat) uwielbia ten rodzaj ćwiczeń:

- Dla mnie to przede wszystkim wspaniałe połączenie zabawy i ćwiczeń na poprawę ogólnej kondycji ciała i okazja do zgubienia zbędnych kilogramów.

- Podczas ćwiczeń odprężam się i świetnie bawię, znika również cały stres nagromadzony podczas całego tygodnia pracy i innych zajęć - mówi 45-letnia Sylwia, wychodząc ze mną z sali.

Ja najbardziej w fat burningu lubię to, że za każdym razem jest zupełnie inny układ. Choreografia jest złożona z wielu elementów różnych gatunków tańca, dzięki temu jest to zabawa i odprężenie w jednym. Polecam ten rodzaj zajęć każdemu, kto lubi tańczyć, dobrze się bawić i spalać zbędne kalorie w przyjemny sposób.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.