SZOKUJĄCE wyznanie polskiej modelki: "Głodziłam się, bo chciałam mieć pracę"

Świat mody i kulisy pracy modelek od zawsze budzą wiele kontrowersji. Wychudzone sylwetki, godziny morderczej pracy i presja otoczenia. Tym razem, swoimi doświadczeniami podzieliła się modelka Zuzanna Buchwald.

Polska modelka Zuzanna Buchwald, podzieliła się wyznaniem, które wstrząsnęło opinią publiczną. 28-latka rozpoczęła swoją karierę już w wieku 14 lat i chodziła po wybiegach najlepszych światowych projektantów mody, takich jak Versace, Prada czy Chanel.

Polska modelka zgodziła się wystąpić w filmiku "I'm Not Your Clothes Hanger", co oznacza dosłownie "Nie jestem twoim wieszakiem". Podzieliła się swoją historią i opowiedziała prawdę, jak wygląda praca modelek.

Zuzanna Buchwald zanim została modelką trenowała lekkoatletykę. Gdy ją odkryto i zaproponowano kontrakt, pierwsze co musiała zrobić, to zgubić mięśnie. Jak? Musiała przestać ćwiczyć i jeść...

.. .

Modelka zastosowała się do nakazów i popadła w bulimię i anoreksję. Zaczęła gubić włosy, mieć problemy z zębami, a jej cera stała się bardzo sucha. Każdego dnia się głodziła, bo zależało jej na pracy. Jednak z własnym ciałem i psychicznie czuła się bardzo źle.

Jak sama podkreśliła, wzięła udział w projekcie, by przestrzec inne dziewczyny, którym marzy się praca na wybiegu.

.. .

"Chciałabym powiedzieć młodym dziewczynom, aby nie słuchały tego, co mówią inni o waszych ciałach. To, co widzicie w lustrze, gdy jesteście zdrowe i pełne sił, to właściwy obraz. Nie dajcie się oszukać. Nie zmieniajcie go" - powiedziała.

 

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ  TUTAJ .

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.