Pokochała zumbę i zrzuciła 104 kg

Przepis na skuteczne odchudzanie jest prosty - wystarczy zakochać się w zdrowym stylu życia. Tak zrobiła Cynthia Ortega - ofiara"cudownych" diet i efektu jo-jo, która uczyniła z zumby swoją pasję i zrzuciła zbędne kilogramy w pięknym stylu.

www.popsugar.com

Kobieta na swoim blogu Zlife opowiada o swojej walce z nadwagą, wielkiej pasji i skutecznie motywuje innych do rozpoczęcia nowego rozdziału życia. A warto zacząć już teraz, zanim dojdzie do dramatycznych wydarzeń, które zmuszą nas do zmiany swoich dotychczasowych nawyków.

Motorem do zmian w przypadku Cynthii okazały się być problemy zdrowotne. Kobieta w 2009 roku trafiła do szpitala z rozpoznaniem świńskiej grypy. Okazało się, że jest na tyle otyła, że nie może się zmieścić w urządzenie, które wykonuje rezonans magnetyczny. Cynthia zapadła w śpiączkę, lecz udało się jej wygrać z chorobą. Niestety, nadmierna tusza doprowadziła do cukrzycy i bezdechu sennego. Wtedy dotarło do niej, że musi zrobić coś dla siebie i dla swojego syna.

hhjhhj zlife.zumba.com zlife.zumba.com

ikjikj zlife.zumba.com zlife.zumba.com

Cynthia patrzyła w lustro i czuła do siebie nienawiść. Unikała wspólnych wyjść z mężem do restauracji, bo wiedziała, że ma problemy ze zmieszczeniem się w pojedynczym fotelu...

Kobieta próbowała wcześniej bezskutecznie walczyć z tuszą, była na wielu dietach, stosowała głodówki, jednak nigdy nie mogła przekonać się do wysiłku fizycznego, a każde niepowodzenie rekompensowała sobie ukochaną pizzą.

Pewnego dnia zobaczyła przez okno pobliskiego fitness klubu kobiety uprawiające zumbę. "To jest to!" - pomyślała i zapisała się na zajęcia ze swoim przyjacielem. Chodząc na nie dwa razy w tygodniu przez miesiąc udało jej się zrzucić aż 15 kg! A to dopiero był początek jej drogi...

ijjiijji www.facebook.com/062013ccfo/ www.facebook.com/062013ccfo/

njnj www.facebook.com/062013ccfo/ www.facebook.com/062013ccfo/

Cynthia schudła 104 kg dzięki miłości do zumby. Zdarza jej się ćwiczyć nawet 10 razy w tygodniu. W trzymaniu diety wspiera ją mąż i przyjaciele. Kobieta powoli zyskuje pewność siebie i radość życia, choć zastrzega - "Jeszcze długa droga przede mną". Cały czas dąży do idealnej sylwetki.

juhjuh zlife.zumba.com zlife.zumba.com

knkn zlife.zumba.com zlife.zumba.com

jjjj zlife.zumba.com zlife.zumba.com

Znikają również problemy zdrowotne Cynthii! Udało jej się uregulować ciśnienie krwi i zbić cholesterol, a bezdech senny przestaje jej dokuczać. Ma teraz więcej energii do życia i powoli ośmiela się zakładać dopasowane sukienki.

Trzymamy kciuki za Cynthię!

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII - TUTAJ

Copyright © Agora SA