Odzyskaj ochotę na seks!

W sypialni powiało chłodem? Poznaj pięć naprawdę skutecznych sposobów na podniesienie temperatury miłosnego związku!

Główną przyczyną sprawiającą, że młodzi, zdrowi i kochający się ludzie coraz rzadziej wskakują do łóżka z błyskiem w oku, jest przemęczenie. Bardzo często jest ono skutkiem życia w zbyt szybkim tempie, pod zbyt dużą emocjonalną presją. Gdy weekend we dwoje - a nawet urlop! - nie wystarcza, by zregenerować siły i znów poczuć erotyczny zew, czas wprowadzić w życie plan ratunkowy

1. Uprawiajcie sport

Badania naukowe wykazały, że osoby, które regularnie ćwiczą, oceniają swoje libido jako ponadprzeciętne. Dzieje się tak dlatego, że aktywność fizyczna wzmaga przepływ krwi - również w tzw. strefach południowych. To zaś wzmaga pożądanie i zwiększa wydolność seksualną. Trening 2-3 razy w tygodniu to najlepszy afrodyzjak, bo dodatkowo leczy z kompleksów: zwiększa samoocenę i rzeźbi sylwetkę.

2. Jedzcie z głową

Przez żołądek można trafić nie tylko do serca... Zapomnijcie o tłustej karkówce, coli, czipsach i pączkach! Dzień zaczynajcie od owsianki z odrobiną miodu, na lunch zamawiajcie sushi z dużą porcją imbiru, jako przekąskę zjedzcie banana i chrupcie orzechy, a domowe posiłki (na bazie warzyw) przyprawiajcie na ostro. Kawę pijcie słodzoną i raz dziennie kosztujcie po kawałku ciemnej czekolady, Z badań wynika, że wszystko to skutecznie "podkręca" apetyt na miłość.

3. Nie dzielcie włosa na czworo

Niekończące się jałowe spory o to, "kto komu, co i dlaczego", sprawiają, że erotyzm wyparowuje ze związku niczym kamfora. Jeśli dzielą was jakieś nierozwiązane kwestie, omówcie je jak dwoje dorosłych ludzi. Mówcie wprost, co wam przeszkadza, i szukajcie zadowalającego obie strony kompromisu. I nigdy, przenigdy nie wciągajcie do swych prywatnych sporów innych ludzi, zwłaszcza członków rodziny i przyjaciół!

4. Odświeżcie repertuar

Zaskoczcie partnera nową propozycją - to pozwoli spojrzeć na siebie świeżym okiem i uczynić seks tak atrakcyjnym, jak na początku związku. Wypróbujcie owe pozycje, sięgnijcie po kosmetyki do masażu i miłosne akcesoria (wybierzcie się po nie razem do sex shopu). Pozwólcie sobie na więcej spontaniczności i wypróbujcie nowe słowa na określenie tego, czym będziecie się zajmować. A jeśli wspólne łóżko kojarzy się wam już tylko ze snem, umówcie się na gorącą randkę na mieście lub w plenerze!

5. Znajdźcie wspólną pasję

Nowe wyzwania i dążenie razem do celu wprawiają w ekscytację i pozwalają odkryć w sobie nieznane wcześniej talenty i możliwości. To zwiększa szanse, że oboje znów spojrzycie na partnera z pożądaniem. Idealne hobby dla wszystkich znużonych sobą i seksem to sport (patrz pkt 1) - w każdej możliwej postaci, byle regularnie!

Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: