Załóż niebieskie okulary i jedz mniej

Mówi się, że świat widziany przez różowe okulary jest piękniejszy, spróbujcie jednak spojrzeć na niego przez niebieskie. Efekty mogą okazać się zaskakujące.

Czasami po prostu nie potrafimy oprzeć się jedzeniu. Pysznie wyglądające ciasta, frytki, zapiekanki, czy pieczone mięso... od samego patrzenia robimy się głodni. Często mimo usilnej walki ze sobą, nie udaje nam się powstrzymać apetytu. Dzieje się tak najczęściej wieczorami, czyli wtedy kiedy takiego rodzaju potraw powinniśmy wystrzegać się w sposób szczególny. Każdy, kto podjął trudną walkę o utratę zbędnych kilogramów doskonale wie, że można zaopatrzyć się w specjalne książki, opracować dietę i plan treningowy, kupić tabletki mające ograniczyć nasz apetyt, ale i tak powstrzymanie się od zjedzenia apetycznie wyglądającej potrawy okazuje się niełatwym zadaniem.

Aby pozbyć się tego problemu japońscy naukowcy stworzyli niebieskie okulary o nazwie Blue Shade Glasses, po założeniu których jedzenie wygląda mniej atrakcyjnie. Ich działanie polega na specjalnie skonstruowanej soczewce, która sprawia, że jedzenie traci swoje dotychczasowe kolory. Niebieski odcień zmniejsza apetyt, a żywność wygląda na tyle dziwnie, że oparcie się pokusie okazuje się znacznie prostsze.

Najlepsze w tym celu jest porównanie zdjęć. Kurczak nie wygląda już tak smacznie kiedy nie widzimy koloru przypieczonej rumianej skórki. Dietetycy korzystają z tej wiedzy od lat. Między innymi dlatego radzą jeść z niebieskich talerzy. Niestety jak na razie okulary dostępne są w Japonii i kosztują 20$. Z pewnością jest tylko kwestią czasu, kiedy pojawią się również w innych krajach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA