Rosyjski masaż ciepłym miodem

Zadaniem masażu typu wellness jest pielęgnacja całego ciała, poprzez oddziaływanie na różne zmysły. Rosyjski masaż ciepłym miodem i oliwą stymuluje organizm, rozgrzewa i detoksykuje, a w połączeniu z fachowym dotykiem dłoni terapeuty, uspokaja umysł i pozwala zrelaksować ciało.

Dobroczynne właściwości miodu są wszystkim doskonale znane. Tysiące lat temu stosowano go w leczeniu ran, oparzeń, oraz skaleczeń. Swoją niesłabnącą dziś popularność zawdzięcza właściwościom leczniczym i odżywczym. Produkty na bazie tego specyfiku stymulują układ immunologiczny oraz metabolizm komórkowy. Regeneruje, a ponadto ma działanie detoksykacyjne i bakteriobójcze. Jeśli chodzi o działanie na skórę: nawilża ją, wygładza i odżywia, działa regenerująco i przeciwzapalnie. Ponadto miód zawiera dużo witamin (z grupy B, C, D, K, A), mikroelementów, składników odżywczych i kwasów organicznych (kwas pantotenowy, foliowy i nikotynowy).

W każdym masażu indywidualnie dobiera się tempo jego wykonywania i intensywność, dodatkowo odpowiednio dobrana muzyka i światło świec potrafią stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Rosyjski masaż ciepłym miodem z wykorzystaniem oliwy ma cały szereg dobroczynnie działających właściwości: niweluje napięcie mięśni, stymuluje metabolizm i poprawia krążenie. Masaż głęboko odżywia i nawilża przesuszoną skórę, która staje się gładka i jedwabista w dotyku. Przyspiesza procesy regeneracji komórek naskórka, działa antyrodnikowo i łagodząco na podrażnienia. Wspominane już odżywienie sięga głębiej, bo dzięki podwyższonej temperaturze równomiernie odżywiane są głębokie partie skóry, które pozbawione są minerałów. Masaż dzieli się na dwie części: aktywną, którą wykonuje się na plecach oraz relaksacyjną - która obejmuje całe ciało.

Specyficzna dla tego masażu technika polega na wykonywaniu bardzo powolnych, posuwistych ruchów, połączonych jak w każdym tradycyjnym masażu z ugniataniem i oklepywaniem. Dodatkowo opracowano kombinację ruchów, działających wyszczuplająco oraz antycellulitowo. Masaż rosyjski ma również działanie terapeutyczne, przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Wspomaga usuwanie przez skórę szkodliwych substancji, poza tym pozwala na dotlenienie skóry. Jest skuteczniejszy od dobrego peelingu, a oddziałując na wszystkie zmysły, pobudza ciało i umysł.

Jeśli borykasz się z problemem suchej skóry - ten masaż będzie dla ciebie idealny. W ofercie ma go bardzo wiele gabinetów, również kosmetycznych. Cena takiej przyjemności to 150-200zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.