Postaw na marsz. Redukuje stres, wyszczupla i poprawia koncentrację [10 KORZYŚCI]

Wystarczy stawiać jedną nogę przed drugą, aby być zdrowszym, mieć więcej energii i zahamować proces starzenia. A to nie wszystkie korzyści, jakie wynikają z regularnych spacerów.

1. Zdrowsze serce Ludzie regularnie spacerujący rzadziej doznają zawału serca i udaru, mają niższe ciśnienie krwi i wyższy poziom dobrego cholesterolu (HDL).

2. Mniejsze ryzyko cukrzycy Trzydzieści minut spaceru każdego dnia sprawia, że mięśnie stają się bardziej wrażliwe na insulinę. Dzięki temu cukier z krwi szybciej zostaje przetransportowany do mięśni i tam spalony. To z kolei obniża poziom cukru we krwi, zmniejszając ryzyko cukrzycy.

3. Łatwiejsze rozstanie z nałogami Nawet pięciominutowy spacer pomaga opanować chęć zapalenia, pobudzając w mózgu ośrodki poprawiające nastrój i stymulując wydzielanie hormonów ograniczających ochotę na papierosa. Regularne spacery (najlepiej codzienne, po 30 minut za każdym razem) to większa szansa na definitywne rozstanie z nałogiem.

4. Wyszczuplanie Spalaj więcej kalorii niż ich zjadasz, a będziesz tracić na wadze. Spacery mogą być jednym z elementów odchudzającego planu fitness. Nie dosyć, że spalają kalorie, to jeszcze redukują stres i pomagają pohamować napady głodu, a to olbrzymia ulga dla każdego, kto walczy z nadwagą.

5. Lepsza koncentracja Aktywność fizyczna odżywia mózg, poprawia jego ukrwienie, stymuluje powstawanie nowych połączeń między komórkami nerwowymi. Regularne spacery potrafią poprawiać pamięć i koncentrację. 6. Mniejszy stres Różnica w samopoczuciu przed i po spacerze jest olbrzymia, bo ruch redukuje stres i zapobiega depresji. 7. Więcej energii Marsz skutkuje zastrzykiem energii i poprawia jakość snu, co sprawia, że kolejnego dnia czujesz się bardziej wypoczęty i gotowy do działania.

8. Lepsza odporność Codzienne spacery to szansa uniknięcia zwyrodnienia stawów, zwyrodnienia plamki żółtej i raka. Ludzie regularnie się ruszający aż o 50% zwiększają swoje szanse na dłuższe życie w zdrowiu.

9. Wytrwałość Marsz to najprostszy rodzaj aktywności ruchowej, wyraźnie poprawiającej samopoczucie. Z tego względu ludzie rozpoczynający regularne spacery mają duże szanse na to, że nie zarzucą tego nowego przyzwyczajenia.

10. Czas dla siebie Wędrówka to także okazja do oderwania się od obowiązków, możliwość przemyślenia wielu spraw lub pogadania z kimś, o ile na spacer nie wybierzesz się samotnie.

Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.