Najlepsza dieta na płaski brzuch. ABS, czyli co? Poznaj zasady diety na brzuch

Najlepsza dieta na płaski brzuch - takie zapewnienie brzmi kusząco. Czy faktycznie ABS działa cuda? Choć początkowo była przewidziana dla mężczyzn, przynosi także świetne efekty kobietom. Na czym polega? Jakich zasad należy przestrzegać, jeśli chcemy cieszyć się płaskim brzuchem?

Dieta na brzuch, czyli jaka?

Wielką popularnością wśród diet na brzuch cieszy się dieta ABS. Skrót ten pochodzi od angielskiej nazwy tego modelu żywienia - Abdominal Body System. Dietę ABS wymyślił David Zinczenko, redaktor naczelny miesięcznika „Men's Health”, który jest wydawany od lat na całym świecie. Dziennikarz szukał diety typowej dla mężczyzn, którzy nie potrafią odchudzać się zgodnie z zaleceniami dietetyków, którzy rekomendują jedzenie mniejszych porcji.

Naczelny pisma dla mężczyzn uważał, że takie ograniczenie nie sprawdza się w przypadku mężczyzn, którzy pracują nad mięśniami. Jego pomysł zakładał więc nie tyle ograniczenia kaloryczne, co wprowadzenie do jadłospisu produktów, które wspomagają budowę mięśni przy jednoczesnym pobudzeniu organizmu do szybszego i bardziej efektywnego spalania tkanki tłuszczowej.

Jego program dietetyczny - ABS - to sześciotygodniowy plan, którego celem jest płaski brzuch. Choć początkowo pomyślany dla mężczyzn, to obecnie stosowany również przez kobiety. Okazuje się, że dieta ABS pomaga nie tylko schudnąć, zrzucić brzuch, lecz także poprawia ogólną formę.

Dieta ABS - zasady

Dieta ABS nie jest trudna do wdrożenia. Zakłada jednak przestrzeganie kilku prostych zasad. I tak, jeśli chcesz przestrzegać zasad diety ABS, na początek musisz wiedzieć, że wolno ci spożywać produkty tylko z konkretnych grup żywieniowych. Jest ich 12.

Ponadto dieta ABS zakłada wykluczenie wszelkich przetworzonych węglowodanów (tu mamy na myśli białe pieczywo, słodycze), tłuszczów nasyconych (na przykład tłuste mięso), tłuszczów trans (choćby margaryny i produkty cukiernicze, na przykład paczkowane, kruche ciastka), alkoholu i syropu kukurydzianego.

Jak widać, zasady diety ABS są w dużej mierze bardzo zbliżone do zasad piramidy zdrowego żywienia. To bardzo korzystny dla naszego zdrowia sposób żywienia. Dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych, witamin. Nie musimy martwić się o niedobory czy wykończenie organizmu przez dietę odchudzającą.

Jadłospis diety ABS dostarcza także bardzo dużo białka. A to oznacza, że bez problemu zbudujemy mięśnie. Białko jest bowiem najlepszym budulcem. Warto spożywać około 2 g białka na każdy kilogram masy ciała - to w przypadku mężczyzn. U kobiet wystarczy 1,7 g na kilogram masy ciała. W ten sposób znacząco przyspieszymy także przemianę materii. A przy tym nie obciążymy nerek - a to częsty skutek diet wysokobiałkowych.

Płaski brzuch - dieta sześć posiłków

Płaski brzuch uzyskamy jedząc sześć posiłków dziennie. To jedna z podstawowych zasad diety ABS. Spożywamy sześć posiłków o stałych porach. Trzy z nich to posiłki główne, a pozostałe powinniśmy traktować jako przekąski.

Z jednej strony do dużo, z drugiej, pamiętajmy o zasadzie - aby chudnąć, trzeba jeść! Najlepiej jeść co dwie godziny niewielkie porcje. W ten sposób szybciej spalamy zbędną tkankę tłuszczową. Nie magazynujemy tłuszczyku na czarną godzinę. Wysoka częstotliwość posiłków pomoże nam także obniżyć ich wartość kaloryczną. Dziennie możemy ściąć nawet 500 kalorii!

Dieta ABS jest uważana za najlepszą dietę na płaski brzuch właśnie dlatego, że nie odczuwamy głodu. Jemy normalnie, a nawet częściej. Nie głodzimy się, nie liczymy skrupulatnie kalorii. Stosujemy się po prostu do zdrowych zasad żywienia. Możemy jeść nawet lody czy pieczywo. Czy to nie przekonuje was, że jest to jedna z najlepszych diet na płaski brzuch?

Dieta na płaski brzuch - efekty ABS

A efekty tej diety na płaski brzuch, naprawdę mogą was zaskoczyć. Mimo że musimy jeść sześć posiłków dziennie, to ścinamy dzienne spożycie kalorii. Po sześciu tygodnia odchudzania możemy zobaczyć na wadze nawet pięć czy sześć kilogramów mniej. Oczywiście warto dietę na płaski brzuch stosować razem z odpowiednimi ćwiczeniami.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.