Co daje picie soku z cytryny? Poznaj łatwy i prosty sposób na oczyszczenie organizmu

Jak zrobić wodę z cytryną i imbirem? Wykonanie tego napoju jest bardzo proste. Świetnie oczyszcza i jeszcze lepiej smakuje. Idealnie sprawdzi się podczas długich, zimowych wieczorów - rozgrzeje i rozbudzi apetyt na więcej.

Cytryny stanowią świetnej źródło witaminy C, E, witamin z grupy B, potasu, magnezu, sodu, żelaza oraz beta-karotenu. Same w sobie nie są dobre w smaku, jednak wrzucone do wody potrafią dobrze orzeźwić i oczyścić organizm. Jak i kiedy pić wodę z imbirem i cytryną, by osiągnąć najlepsze efekty? Witamina C wzmacnia także organizm i broni go przed infekcjami. 

Czy woda z cytryną odchudza? 

Warto pamiętać, że już pół szklanki soku z cytryny potrafi podnieść poziom cytrynianu w moczu. Może to uchronić przed powstawaniem kamieni nerkowych. Sok z cytryny łagodzi bóle gardła, ale tylko pod warunkiem, że jest rozcieńczony z wodą. Jak długo można pić wodę z cytryną? Nie ma konkretnych zaleceń, co do regularności i częstotliwości picia tego napoju. Warto jednak pamiętać, że nadmiar witaminy C w organizmie także nie działa na niego korzystnie. 

Woda z cytryną szybciej eliminuje zalegające toksyny w ciele i pozwala dobrze oczywiści cały organizm. Wpływa to niezwykle korzystnie na odchudzanie i dodaje energii. Można traktować ją jako idealny zamiennik porannej kawy lub energetyka. Dzięki tej miksturze dzień rozpocznie się jeszcze lepiej. 

Co daje picie soku z cytryny? 

Woda z cytryną to naturalne lekarstwo na gorączki i choroby. Limonidy zawarte w cytrusach mają właściwości przeciwutleniające. Dodatkowo chronią komórki przed uszkodzeniami, które mogą prowadzić do rozwoju zmian nowotworowych.

Sok z cytryny korzystnie także wpływa na kondycję skóry i włosów. Ma właściwości przeciwzapalne i znieczulające. Maseczki z dodatkiem soku z cytryny likwidują przebarwienia na skórze. Na bóle stawów także warto wypić taki sok z cytrusów. Dobrze radzi sobie w walce z bakteriami duru brzusznego i cholery. Woda z cytryną pomaga usunąć kwas moczowy ze stawów, który powoduje ból i stan zapalny. Sok pomaga odświeżyć oddech dzięki zawartości olejków, a także łagodzi ból zębów czy stany zapalne dziąseł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.