Dieta sirtuinowa - co to jest i na czym polega? Poznaj przepis na zielony sok, który odmieni twój dzień!

Dieta sirtuinowa wywodzi się z obserwacji dwóch dietetyków - Aidana Gogginsa i Glena Mattena. Naukowcy napisali książkę, z której możemy dowiedzieć się szczegółów na temat diety sirtuinowej. W telegraficznym skrócie można ją jednak opisać jako dietę, która wykorzystuje pewne produkty pochodzenia roślinnego. O jakie produkty chodzi? Co można jeść na diecie sirtuinowej?

Dieta sirtuinowa - co to jest i na czym polega?

Dietę sirtuinową zawdzięczamy książce Aidana Gogginsa i Glena Mattena. Eksperci do spraw żywienia na kartach poradnika pokazali, jak skłonić organizm do intensywniejszego spalania tłuszczów poprzez włączenie do diety produktów bogatych w konkretnych rodzaj białka.
Dzięki tym produktom, tak zwana żywność sirtuinowa, głodówka zupełnie inaczej wpływa na nasz organizm. Produkty pochodzenia roślinnego pomagają wyregulować metabolizm, pobudzają przy tym spalanie tłuszczu i dodatkowo powodują przyrost masy mięśniowej i wzrost sprawności, wydolności komórek.

Dieta sirtuinowa - co jeść?

Co więc jeść na diecie sirtuinowej? Do produktów sirtuinowych zaliczają się na przykład oliwa z oliwek, kapary, czerwona cebula, pietruszka, jarmuż, orzechy włoskie, truskawki, chili, produkty sojowe, kakao, zielona herbata i kawa. Większość produktów sirtuinowych to żywność bezglutenowa. Sprawdzą się więc one nawet w najbardziej restrykcyjnych dietach osób chorych na celiakię.

Dieta sirtuinowa - efekty

Efektów diety sirtuinowej nie trzeba długo szukać. Przede wszystkim szybko zauważymy znaczący ubytek masy ciała. Zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, a nie tkanki mięśniowej. Osoby, które decydują się na łączenie diety SIRT z niewielkim ograniczeniem kalorii mogą w ciągu tygodnia schudnąć nawet około trzech kilogramów. Z tego tytułu dieta sirtuinowa pomaga więc na przykład sportowcom zrzucić szybko zbędne kilogramy tuż przed startem w zawodach.
Żywność sirtuinowa pomoże także przygotować organizm do trwałej utraty masy ciała. Jest to zdrowa żywność. Większość to produkty, które jemy na co dzień. Są łatwo dostępne i można włączyć je do jadłospisu całej rodziny. Dzięki nim wszyscy będą mieli więcej energii, cieszyli się lepszym wyglądem i samopoczuciem.

Dieta sirtuinowa to także świetny wybór dla tych, którzy nie lubią się odchudzać. Nie ma nic wspólnego z głodówką. Nie czujemy głodu, nie musimy stawiać na bardzo intensywne treningi. To po prostu zdrowszy styl życia, bez cięcia kalorii, bez chorób, bez morderczych treningów. Opieramy się na mądrym podejmowaniu decyzji i stawiamy w dużej mierze na roślinną dietę.
Dieta sirtuinowa nie jest na dodatek ani droga, ani czasochłonna, a wszystkie zalecane przez nas składniki są powszechnie dostępne we wszystkich supermarketach czy nawet osiedlowych sklepach. Warto wiedzieć, że pośród innych diet, które koncentrują się na eliminacji pewnych składników, dieta SIRT wyróżnia się tym, co należy do jadłospisu dodać.

Dieta sirtuinowa - przepis na zielony sok

Aby zachęcić was do spróbowania diety sirtuinowej, proponujemy zielony sok. Jest łatwy do przygotowania i po prostu pyszny! Wszystkie produkty są dostępne w każdym sklepie.
Składniki: 75 g jarmużu, 30 g rukoli, 5 g pietruszki, 150 g selera naciowego, pół jabłka, sok z jednej cytryny
Przygotowanie: Umyj dokładnie wszystkie owoce i warzywa. Przełóż je do wyciskarki. Pij świeży sok, możesz przechowywać go w lodówce maksymalnie 24 godziny.

Dieta sirtuinowa - opinie

W opinii ekspertów dieta sirtuinowa ma działanie prozdrowotne. Białka sirtuiny korzystnie wpływają na naszą dietę. Dodatkowo stosowanie się do ogólnie przyjętych zdrowych zasad żywienia tylko przybliża nas do celu, czyli utraty zbędnych kilogramów. Ważne jest jednak także uprawianie sportu i regularne przeprowadzenie badań. Takie połączenie stanowi najlepsze z możliwych rozwiązań, jeśli zależy nam na dobrym samopoczuciu, pięknej sylwetce i cieszeniem się dobrym zdrowiem. Eksperci są tu zgodni!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.