Co zrobić, żeby mieć smukłe uda? Ćwiczenia na uda to nie wszystko

Smukłe uda to marzenie wielu. Oglądamy w mediach społecznościowych zdjęcia modelek, które zachwycają nas swoimi figurami. Nogi do nieba to ich znak rozpoznawczy. My też chcemy takie mieć! Co zrobić, żeby mieć smukłe uda?

Co zrobić, żeby mieć smukłe uda?

Ćwiczenia na smukłe uda to tylko jeden aspekt. Oczywiście regularne treningi, podczas których wykonujemy sumiennie ćwiczenia na smukłe uda, są bardzo ważne. Jeśli jednak intensywnie nawet ćwiczymy, a nie przestrzegamy diety, to na nic zda się nasz wysiłek.
Tak, aby mieć smukłe uda, po prostu musimy uważać na to, co jemy. Jeśli nasz jadłospis jest obfity w słodycze, białe pieczywo , napoje gazowane, fast-foody, chipsy czy słodkie drożdżówki i ciasta, to nie mamy co liczyć na smukłe uda. Naprawdę trudno spodziewać się w takiej sytuacji satysfakcjonujących efektów. Co zrobić, żeby mieć smukłe uda? Przede wszystkim jeść.

To bardzo ważne, żeby jeść regularnie. Głodówki na nic się nie zdadzą, a wręcz mogą zaburzyć nasz metabolizm. Warto zjadać pięć lub sześć posiłków każdego dnia. Ilość powinna być taka, aby nie czuć głodu. Porcje powinny być skomponowane tak, aby się nie przejadać, ale też nie chodzić głodnym.
Do menu, które przybliży nas do celu, czyli smukłych ud, powinniśmy włączyć chude mięso, które dostarczy nam białka budującego mięśnie. Chude mięso, czyli jakie? To na przykład pierś z kurczaka czy indyka. W jadłospisie na smukłe uda nie może zabraknąć ryb. Są one cennym źródłem kwasów nienasyconych omega-3. Dodatkowo postawmy na pełnoziarniste produkty – takie jak pieczywo, kasze, makarony. Dzięki nim dostarczymy organizmowi wiele błonnika, który skutecznie pobudzi naszą przemianę materii i wspomoże nas w walce z tkanką tłuszczową.

Smukłe uda osiągniemy jedząc dużo warzyw i owoców. To nie tylko zdrowe kalorie, które przetworzymy na energię, lecz także moc witamin i cennych składników odżywczych. Zdecydowanie powinniśmy natomiast wykluczyć z diety wszystko, co z solą. Sól zatrzymuje wodę w organizmie, więc odpowiada za cellulit i mało elastyczną skórę. Odpada więc podjadanie chipsów, orzeszków czy produktów wysoko przetworzonych, takich jak zupki chińskie czy konserwy.
Gdy walczymy o smukłe uda, koniecznie musimy pić dużo wody. Najlepiej niegazowanej, mineralnej. Dużo to znaczy ile? Przynajmniej dwa litry dziennie! Dietetycy polecają herbatki ziołowe i owocowe. Można pić także świeżo wyciskane soki. Ale nigdy te z kartonu!

Dieta, która ma wysmuklić nasze uda powinna skupiać się na produktach ogólnie przyjętych za zdrowe. Warto tu wymienić choćby wspomniane ryby, orzechy, pestki, nasiona czy takie owoce jak awokado lub grejpfruty.

Ćwiczenia na smukłe uda

Jeśli nasza diety jest pod kontrolą, przechodzimy do drugiego etapu. Oczywiście chodzi o ćwiczenia na smukłe uda. Możemy wykonywać ćwiczenia na uda w domu lub ćwiczenia na uda na siłowni.
Ćwiczenia na uda w domu
Tak zwane "nożyce", to proste ćwiczenie na smukłe uda, które możemy wykonywać w domowych warunkach. Jego efekty mogą nas zaskoczyć. To nic innego jak wymachy naprzemienne nóg w pozycji leżącej na plecach. Urozmaiceniem ćwiczenia może być ściskanie obunóż poduszki lub piłki pilatesowej, którą wkładamy między udami.

Warto także wykonywać wymachy w klęku podpartym. To ćwiczenie na uda w domu możemy wykonywać choćby podczas oglądania serialu. Przyjmij pozycję podporu, oderwij jedną nogę od podłoża. Zacznij robić wymachy do góry. Nie odkładaj nogi na podłogę. Zatrzymuj w powietrzu. Zrób 10-12 powtórzeń i zmień nogę.

Ćwiczenia na uda – siłownia

A jeśli chodzi o ćwiczenia na uda na siłowni, warto skorzystać z dodatkowego obciążenia podczas ich wykonywania. Na siłowni popularnym ćwiczeniem na smukłe uda są wykroki z ciężarkami lub sztangą. Dzięki takiemu ćwiczeniu mięśnie stają się bardziej widoczne.
Inną wersją ćwiczenia na uda na siłowni przy użyciu obciążenia jest unoszenie ciała z hantlami w ręki. Wystarczy złapać hantle w obie dłonie, opuścić je wzdłuż ciała i powoli wspinać się na palce. Zatrzymujemy pozycję w górze i opadamy na dół. Po kilku powtórzeniach możemy takie wznosy połączyć z wyciskaniem hantli nad głową.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.