KFC wprowadza na rynek wegańskie nuggetsy i skrzydełka. To dzieje się naprawdę

Produkty bezmięsne cieszą się coraz większym zainteresowaniem konsumentów, nie tylko tych zdefiniowanych jako weganie. Także dobrze znane sieciówki restauracyjne decydują się na wprowadzenie do swojego menu opcji dla bezmięsnych klientów.

Nieustannie media zalewa fala artykułów na temat bezmięsnych opcji w menu największych lokali restauracyjnych. Nie inaczej jest i tym razem. Właśnie KFC zaczęło testować kurczaka w wersji roślinnej. Gigant rynku fast food zrobił krok w stronę konsumentów niejedzących mięsa i zdecydował się na wprowadzenie do swojej oferty tego kontrowersyjnego rozwiązania. 

Wegańskie kurczaki w KFC

Kentucky Fried Chicken zdecydował się na współpracę z firmą Beyond Meat. Marki razem stworzyły nowe danie o nazwie Beyond Fried Chicken. Zamówienie będzie składało się z roślinnego "kurczaka", przygotowanego w formie nuggetsów. Receptura opiera się na białku pszennym, a nie, jak to wcześniej bywało, na białku grochu. Co ciekawe, nuggetsy będą podawane w zielonym opakowaniu, a nie w tradycyjnych barwach marki. 

Próbne danie na razie będzie można zamówić jedynie w Stanach Zjednoczonych. Jeśli klienci zasmakują w wegańskim przysmaku, firma ma zamiar wprowadzić do stałej oferty roślinne nuggetsy i skrzydełka. 

Firma KFC odpowiedziała na rosnące potrzeby swoich klientów. Coraz więcej osób pragnie ograniczyć spożywanie mięsa i spróbować życia wegetariańskiego i wegańskiego. Dobrą opcją jest także okazjonalne spożywanie mięsa, nazywane powszechnie dietą fleksitariańską. 

W Polsce istnieje możliwość kupna burgerów Beyond Meat do samodzielnego przygotowania w domu m.in. w sieci Makro. Z kolei gotowe wegańskie burgery trafiły do kilku restauracji, m.in. do czasowej oferty w sieci restauracji Krowarzywa. Według danych udostępnionych przez GUS, statystyczny Polak zjada 78,5 kg mięsa rocznie, czyli ok. 1,5 kg tygodniowo. Ta liczba wciąż rośnie, a trend utrzymuje się na całym świecie. To ważne, że pojawiają się alternatywy, którą są zdrowe i smaczne jednocześnie. 

Jeśli macie ochotę przygotować sami jakieś wegetariańskie danie, szczególnie polecamy burrito wegetariańskie. Jest łatwe do przyrządzenia i smakuje naprawdę pysznie. Przepis znajdziecie poniżej: 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.