Masło orzechowe dobre dla kulturystów? Sprawdzamy jego skład

Kulturyści zazwyczaj dość często sięgają po różnego rodzaju batony proteinowe i podobne im koktajle. Ścisła dieta to podstawa przy planowaniu treningów i najmocniej wpływa na sukcesu, jakie mogą odnieść kulturyści. Czy znajdzie się tam miejsce dla masła orzechowego?
Zobacz wideo

Masło orzechowe wcale nie cieszy się zainteresowaniem wśród osób świadomych składu różnych produktów i niewiele z nich dodaje go do swojej diety. Wszystko to głównie przez wysoką kaloryczność zawartą w cukrach. Prawda jest jednak taka, że masło orzechowe może zapewnić kulturystom lepsze wyniki zdrowotne niż wiele batonów białkowych dostępnych na rynku.

Masło orzechowe - kalorie

Masło orzechowe składa się nie tylko z cukru. To także cała lista witamin, składników odżywczych. W maśle orzechowym znajduje się dużo białka, miedzi, magnezu, fosforu, potasu i cynku. Te minerały wspierają prawidłową pracę serca. Kulturyści mogą czerpać wiele korzyści z tego rodzaju tłuszczów. 

Dla przykładu, kulturysta, który waży ponad 90 kilogramów, potrzebuje od 100 do 150 g białka dziennie. 

- podaje dietetyczka sportowców, Nancy Clark. 

Masło orzechowe może okazać się super sposobem na uzupełnienie wartości odżywczych, których ludzki organizm potrzebuje każdego dnia. 

Masło orzechowe - korzyści zdrowotne 

Masło orzechowe pomaga obniżyć poziom cholesterolu i niweluje wystąpienie problemów zdrowotnych na tle sercowym. Ten składnik zapobiega także wystąpieniu cukrzycy u dorosłych i wspiera układ odpornościowy. Jest także pomocy w sytuacji, gdy sportowiec zapragnie przejść na redukcję. Masło orzechowe jest dużo bardziej sycące niż inne, bardziej kaloryczne produkty. 

Masło orzechowe to zdrowa przekąska, która pomaga czuć się sytym między pełnymi posiłkami, a dodatkowo skutecznie chroni przed przejadaniem się. Ten składnik można dodawać do wielu posiłków - począwszy od jogurtu z musli, skończywszy na daniach z kuchni azjatyckiej. 

Ciekawym przepisem jest także ten, z którego można wyczarować obłędny sernik z masłem orzechowym i bananami. Składników nie potrzeba wiele, a smak uzyskanej przekąski jest nie do opisania. Z video poniżej powiecie się, jak szybko przygotować ten deser. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.