Masło orzechowe dobre dla kulturystów? Sprawdzamy jego skład

Kulturyści zazwyczaj dość często sięgają po różnego rodzaju batony proteinowe i podobne im koktajle. Ścisła dieta to podstawa przy planowaniu treningów i najmocniej wpływa na sukcesu, jakie mogą odnieść kulturyści. Czy znajdzie się tam miejsce dla masła orzechowego?

Masło orzechowe wcale nie cieszy się zainteresowaniem wśród osób świadomych składu różnych produktów i niewiele z nich dodaje go do swojej diety. Wszystko to głównie przez wysoką kaloryczność zawartą w cukrach. Prawda jest jednak taka, że masło orzechowe może zapewnić kulturystom lepsze wyniki zdrowotne niż wiele batonów białkowych dostępnych na rynku.

Masło orzechowe - kalorie

Masło orzechowe składa się nie tylko z cukru. To także cała lista witamin, składników odżywczych. W maśle orzechowym znajduje się dużo białka, miedzi, magnezu, fosforu, potasu i cynku. Te minerały wspierają prawidłową pracę serca. Kulturyści mogą czerpać wiele korzyści z tego rodzaju tłuszczów. 

Dla przykładu, kulturysta, który waży ponad 90 kilogramów, potrzebuje od 100 do 150 g białka dziennie. 

- podaje dietetyczka sportowców, Nancy Clark. 

Masło orzechowe może okazać się super sposobem na uzupełnienie wartości odżywczych, których ludzki organizm potrzebuje każdego dnia. 

Masło orzechowe - korzyści zdrowotne 

Masło orzechowe pomaga obniżyć poziom cholesterolu i niweluje wystąpienie problemów zdrowotnych na tle sercowym. Ten składnik zapobiega także wystąpieniu cukrzycy u dorosłych i wspiera układ odpornościowy. Jest także pomocy w sytuacji, gdy sportowiec zapragnie przejść na redukcję. Masło orzechowe jest dużo bardziej sycące niż inne, bardziej kaloryczne produkty. 

Masło orzechowe to zdrowa przekąska, która pomaga czuć się sytym między pełnymi posiłkami, a dodatkowo skutecznie chroni przed przejadaniem się. Ten składnik można dodawać do wielu posiłków - począwszy od jogurtu z musli, skończywszy na daniach z kuchni azjatyckiej. 

Ciekawym przepisem jest także ten, z którego można wyczarować obłędny sernik z masłem orzechowym i bananami. Składników nie potrzeba wiele, a smak uzyskanej przekąski jest nie do opisania. Z video poniżej powiecie się, jak szybko przygotować ten deser. 

Więcej o: