Dieta pudełkowa. Menu i przepisy w diecie pudełkowej. Czy warto stosować dietę pudełkową? Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa jest bardzo popularna szczególnie w dużych miastach. Co ciekawe wiele gwiazd, które na początku stosowały catering dietetyczny zaprzyjaźnionych firm, po pewnym czasie otworzyły własne firmy rozwożące dietetyczne jedzenie. Do takich osób można zaliczyć choćby Małgorzatę Rozenek-Majdan. Czy warto przejść na dietę pudełkowa? Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa – menu

Dieta pudełkowa po prostu cateringu z dowozem pod wskazany adres. Na tle innych cateringów wyróżnia się tym, że jest dedykowanym osobom na diecie. Możemy wybrać różną kaloryczność menu diety pudełkowej. Najpopularniejsze zestawy to te liczące 1000 kalorii i 1500 kalorii.

Dana firma dostarcza wczesnym rankiem jedzenie. Kurierzy cateringu deiktycznego kursują między 5 a 7 rano.  Dostajemy paczkę z jedzeniem na cały dzień. Możemy zamówić dostawę pod dowolny adres – na przykład do domu lub do pracy. Szczególnie ta druga opcja zyskała na popularności wśród pracowników korporacji z dużych miast.

W pudełku znajdziemy całodniowe menu. Dieta pudełkowa zakłada cztery lub pięć posiłków. Oznacza to, że dostaniem zapakowane śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Całodniowe menu diety pudełkowej jest zazwyczaj pakowane w pojemniki termiczne, wiec długo zachowuje świeżość i temperaturą. Oczywiście zawsze istnieje możliwość podgrzania jedzenia w mikrofalówce czy na patelni. Jeśli decydujemy się na tę drugą opcję, ważne, aby nie dodawać żadnego tłuszczu. Wtedy nie mamy już pewności, ile kalorii liczy dana potrawa i czy mieści się w wytyczonym zapotrzebowaniu kalorycznym na dany dzień.

Od czego zacząć wybór menu diety pudełkowej? Na początek polecamy zapoznać się z ofertami różnych firm cateringowych. Wybór nie będzie łatwy. Jest ich wiele na rynku. Różnią się nie tylko ceną, lecz także jakością. Dodatkowo każdy ma indywidualny gust, więc nie każdemu będzie smakowało to samo. To, że wszystkim naszym znajomym smakuje menu diety pudełkowej firmy X, wcale nie znaczy, że nam także podpasuje.

Ciekawym rozwiązaniem jest konsultacja z dietetykiem. Wtedy to on ustala nam zapotrzebowanie kaloryczne, radzi, jak powinno być skomponowane menu diety pudełkowej. To opcja coraz częściej dostępna na rynku.

Co ważne, dieta przepisy diety pudełkowej mogą być w pełni dostosowane do naszych potrzeb. Jeśli jesteśmy na diecie wegetariańskiej, wegańskiej, bezglutenowej czy nie tolerujemy laktozy, pracownicy catering uwzględnią to w naszym menu.

Dieta pudełkowa – dla kogo przepisy?

Catering dietetyczny jest przede wszystkim świetnym, wręcz idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych. Nie gotujemy, nie robimy zakupów, po prostu otwieramy pudełka. To szalenie wygodny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i wdrożenie zdrowych nawyków do codziennego życia.

Olbrzymią zaletą przepisów diety pudełkowej jest to, że nie musimy zastanawiać się nad kalorycznością dań. Nie poświęcamy czasu na zakupy, nie stoimy w kuchni. Dieta pudełkowa to olbrzymia oszczędność czasu. Jest to także skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Przepisy diety pudełkowej są także bardzo różnorodne. Nie zdarza się sytuacja, w której dwa dni z rzędu jemy to samo. A tak zazwyczaj jest, gdy gotujemy samodzielnie.

Czy są jakieś wady diety pudełkowej? Niestety tak.

Dieta pudełkowa – cena

I tu przechodzimy do ceny diety pudełkowej. To bardzo drogi sposób żywienia. Skuteczność, różnorodność i oszczędność czasu to olbrzymie zalety, jednak nie każdy może pozwolić sobie na codzienny wydatek rzędu 50 zł. A tyle mniej więcej kosztuje jednodniowy catering dietetyczny. W ciągu miesiąca wydajemy na jedzenie około 1500 zł. To naprawdę dużo.     

Dieta pudełkowa – opinie

Mimo wysokich cen, dieta pudełkowa cieszy się dobrymi opiniami. Wśród opinii o dietach pudełkowych powtarzają się zdanie, że ludziom naprawdę udało się schudnąć, na dodatek w miły i bezbolesny sposób.

Wiele opinii dotyczących diety pudełkowej potwierdza jednak fakt, że jest to drogi sposób odżywiania. Można więc żywić się tak przez kilka tygodni, aż do osiągniecia wymarzonej wagi, ale trudno zastąpić tym normalne gotowanie. Dieta pudełkowa to więc dobry pomysł na przyzwyczajenie się do zdrowego jedzenia i wdrożenie nowych nawyków żywieniowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.