Sassy Water - magiczny napój na płaski brzuch. Czy jest skuteczny?

Sassy water to popularny napój, który zdążyły już pokochać gwiazdy kina i celebryci. Jak go przygotować i czy rzeczywiście skutecznie wyszczupla brzuch? Analizujemy skuteczność tego dietetycznego hitu.
Zobacz wideo

Napój sassy water to modny ostatnimi czasy napój o właściwościach odchudzających. Pomysłodawczynią przepisu jest Cynthia Sass - doświadczona dietetyczka. Specjalizuje się w układaniu planów dietetycznych na płaski brzuch. Kobieta twierdzi, że dzięki jej metodzie można w szybkim tempie zredukować tłuszcz z okolic brzucha. Ile jest w tym prawdy? 

Sassy Water - jak stosować? 

Przygotowanie napoju sassy water nie jest skomplikowane. Wystarczy, że w lodówce znajdziemy świeży ogórek, cytryny, a do tego zetrzemy świeżego imbiru i dodamy mięty. Według samej pomysłodawczyni napój ma wręcz działać cuda. Dzięki niemu brzuch ma być bardziej płaski, a efekty widoczne już po kilku dniach stosowania. 

Do przygotowania sassy water potrzebnych jest:

  • osiem szklanek wody o pojemności 250 ml
  • zielony ogórek,
  • cytryna
  • łyżeczka świeżo startego imbiru
  • dwanaście listków mięty.

Z tych składników da się przygotować dwa litry napoju. Ogórek i cytrynę należy dokładnie umyć i pokroić na niewielkie kawałki. Następnie dodać świeżo starty imbir i miętę. Całość zalać wodą i odstawić do lodówki na kilka godzin. Sassy Water należy pić rano na czczo lub bezpośrednio przed snem

Sassy Water - jak działa? 

Sassy water ma mieć zbawienne działanie dla całego organizmu. Dzięki zdrowemu składowi napój na pewno: 

  • nawadnia organizm,
  • pomaga oczyścić ciało z toksyn, 
  • poprawia metabolizm, 
  • pomaga zmniejszyć apetyt,
  • przyspiesza trawienie.

Cytryna i ogórek dodają ciału energii, a listki mięty nadają wodzie orzeźwiający smak. Imbir idealnie podkręca metabolizm.

Czy napój sassy water jest skuteczny?

Cynthia Sass, pomysłodawczyni przepisu, podpowiada, że jego skuteczność jest największa w momencie, gdy dodatkowo stosuje się dietę 1200 kcal. I tutaj zapala się pierwsza czerwona lampka. Stosowanie tak niskokalorycznej dietynigdy pozytywnie nie wpływa na pracę organizmu. Może wręcz spowolnić przemianę materii.

Wielu dietetyków uważa, że stosowanie diety poniżej 1500 kcal jest bardzo niezdrowe. Można powiedzieć, że sassy water nie ma minusów - jej skład jest zdrowy, napój sam w sobie smaczny i może pozytywnie wpłynąć na pracę organizmu. Może być jedynie korzystnym uzupełnieniem innej, wartościowej i zdrowej diety, która jest przemyślana i przeanalizowana przez specjalistów. 

O konsultacje poprosiliśmy doświadczoną dietetyk Annę Radowicką. Według jej opinii ten napój absolutnie nie powinien być stosowany jako sposób na odchudzanie. Jak przyznaje dietetyk: 

Po takiej diecie pojawi się od razu efekt jojo. Utrata masy ciała pochodzi z mięśni, a nie z tkanki tłuszczowej. Podstawą odchudzania powinna być dieta, która jest dostosowana indywidualnie do naszych potrzeb: wieku, płci, aktywności, wzrostu, chorób przewlekłych.

Radowicka także potwierdza, że sassy water można pić po prostu jako dodatek do śniadania lub obiadu. Najważniejsze jest to, że dieta 1200 kcal nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania energetycznego na podstawowe potrzeby życiowe człowieka, jak oddychanie, praca serca czy trawienie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.