Dieta koreańska - pokochały ją gwiazdy. Szczuplejsza sylwetka dzięki kilku prostym zasadom

Dieta koreańska działa odchudzająco, a jej dalekie korzenie inspirują do eksperymentowania z nowymi, nieznanymi dotąd smakami. Jak informują eksperci, ograniczenie spożywania tłuszczy i cukrów pozytywnie wpływa na pracę organizmu.
Zobacz wideo

Dieta koreańska staje się nowoczesną odpowiedzią na pragnienia i potrzeby współczesnych kobiet. I nie tylko. Oferuje jasno określony jadłospis, który jednocześnie dostarczy energii i sprawi, że wyeliminuje się zbędne substancje przeszkadzające organizmowi w zrównoważonej pracy.

Dieta koreańska – skąd się wzięła? 

Nie bez powodu o tej diecie mówi się, że pomaga osiągnąć wygląd gwiazd południowo-koreańskiej sceny K-pop. Stosowanie specjalnie przyjętych zaleceń ma wpłynąć na oczyszczenie skóry i przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Jak można się domyślić, jadłospis diety koreańskiej bazuje na tradycyjnej kuchni z Korei Południowej. Charakteryzuje się ona minimalną zawartością żywności przetworzonej genetycznie. Jest to niewątpliwy plus, jeśli weźmiemy pod uwagę jakość dostępnego masowo jedzenia. Dieta ogranicza także produkty bogate w tłuszcz i cukier.

Dieta koreańska - zasady

Na tej diecie trzeba pamiętać, by nie spożywać także pszenicy i nabiału. Posiłki należy przygotowywać z warzyw, ryb, owoców morza i ryżu. Kimchi to kolejny ważny składnik w diecie koreańskiej. Ta sfermentowana kapusta jest podstawą kuchni tego rejonu.

Oczywiście istnieje także kilka dodatkowych warunków, które należy spełnić, by podjęta kuracja przyniosła zamierzone efekty. Przede wszystkim, podobnie jak w przypadku innych diet, należy kontrolować wartość kaloryczną posiłków. Nie ma określonego maksimum, choć spożywanie zup i warzyw może korzystnie wpłynąć na ogólny bilans kaloryczny. Ćwiczenia to świetne urozmaicenie dla przemyślanego jadłospisu. Najlepiej wykonywać jest specjalnie przygotowane treningi K-pop.

 

Czy dieta koreańska jest skuteczna?

Ze względu na to, że w diecie koreańskiej zawierają się przede wszystkim potrawy bogate w warzywa, istnieje szansa, że ta kuracja może pomóc w odchudzaniu. Dlaczego? Warzywa to przede wszystkim błonnik, który zbawiennie wpływa na zdrowy i prawidłowy metabolizm.

Owoce i warzywa, główne składniki diety, chronią przed chorobami przewlekłymi, na przykład cukrzycą typu 2. Badania przeprowadzone na grupie 21 uczestników ze stanem przedcukrzycowym wykazały, że spożywane przez nich kimchi może przyczynić się do obniżenia masy ciała i zwężenia obwodu talii.

Dieta koreańska zbawiennie wpływa także na cerę osób, które borykają się z trądzikiem. Głównym plusem diety koreańskiej jest zbilansowany jadłospis i nastawienie na aktywność fizyczną. W diecie znajduje się także wiele opcji żywieniowych: wegetariańskie, wegańskie czy bezglutenowe, ale także te zawierające mięso.

Więcej o:
Komentarze (11)
Dieta koreańska - pokochały ją gwiazdy. Szczuplejsza sylwetka dzięki kilku prostym zasadom
Zaloguj się
 • traszka777

  Oceniono 14 razy 12

  "Gwiazdy pokochały tę dietę". Hmm, a co z planetami, kometami i meteorami? Czy również kochają tę dietę, czy może inne?
  Bełkot...

 • kisssmyass

  Oceniono 10 razy 10

  można też zapalić fajkę pokoju, albowiem palenie szalenie wyszczupla!

 • annak123

  Oceniono 7 razy 7

  Najlepsza jest dieta północnokoreańska, skutek gwarantowany

 • futon

  Oceniono 7 razy 7

  "Kimchi to kolejny ważny składnik w diecie koreańskiej. Ta sfermentowana kapusta jest podstawą kuchni tego rejonu."
  Kimchi jest w kuchni koreańskiej wszędzie obecna, ale nie jest jej pdostawą. Są tysiące rodzajów kimchi (kiszonek) z róznych warzyw i ich mieszanek i jest to dodatek do dań, ale nigdy ich podstawa. Koreańczycy jedzą mnówsto ryżu, to jest podstawa ich kuchni. Najchętniej jedzą ten ryż z jakimiś warzywami i tłustym mięsem. Wegetariańska kuchnia jest rozpowszechniona, ale króluje mięso i owoce morza.

 • aria.pura

  Oceniono 10 razy 6

  Ograniczenie spożywania tłuszczy poprawia pracę organizmu? Bardzo możliwe. Tłuszcza jest bardzo szkodliwa, a efekty jej niszczącego działania widać szczególnie dobrze od jesieni 2015.

 • kurzasta

  Oceniono 4 razy 4

  "żywności przetworzonej genetycznie" kto ten bełkot wypuszcza?

 • manstain21

  Oceniono 7 razy 3

  Żadne diety cuda tylko po prostu "żryj mniej, więcej ćwicz" i tyle.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 7 razy 3

  bełkot

 • cmietek

  Oceniono 1 raz 1

  dieta cud to M Ż czyli:
  Mniej Żreć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX