Dieta koreańska - pokochały ją gwiazdy. Szczuplejsza sylwetka dzięki kilku prostym zasadom

Dieta koreańska działa odchudzająco, a jej dalekie korzenie inspirują do eksperymentowania z nowymi, nieznanymi dotąd smakami. Jak informują eksperci, ograniczenie spożywania tłuszczy i cukrów pozytywnie wpływa na pracę organizmu.
Zobacz wideo

Dieta koreańska staje się nowoczesną odpowiedzią na pragnienia i potrzeby współczesnych kobiet. I nie tylko. Oferuje jasno określony jadłospis, który jednocześnie dostarczy energii i sprawi, że wyeliminuje się zbędne substancje przeszkadzające organizmowi w zrównoważonej pracy.

Dieta koreańska – skąd się wzięła? 

Nie bez powodu o tej diecie mówi się, że pomaga osiągnąć wygląd gwiazd południowo-koreańskiej sceny K-pop. Stosowanie specjalnie przyjętych zaleceń ma wpłynąć na oczyszczenie skóry i przyczynić się do poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Jak można się domyślić, jadłospis diety koreańskiej bazuje na tradycyjnej kuchni z Korei Południowej. Charakteryzuje się ona minimalną zawartością żywności przetworzonej genetycznie. Jest to niewątpliwy plus, jeśli weźmiemy pod uwagę jakość dostępnego masowo jedzenia. Dieta ogranicza także produkty bogate w tłuszcz i cukier.

Dieta koreańska - zasady

Na tej diecie trzeba pamiętać, by nie spożywać także pszenicy i nabiału. Posiłki należy przygotowywać z warzyw, ryb, owoców morza i ryżu. Kimchi to kolejny ważny składnik w diecie koreańskiej. Ta sfermentowana kapusta jest podstawą kuchni tego rejonu.

Oczywiście istnieje także kilka dodatkowych warunków, które należy spełnić, by podjęta kuracja przyniosła zamierzone efekty. Przede wszystkim, podobnie jak w przypadku innych diet, należy kontrolować wartość kaloryczną posiłków. Nie ma określonego maksimum, choć spożywanie zup i warzyw może korzystnie wpłynąć na ogólny bilans kaloryczny. Ćwiczenia to świetne urozmaicenie dla przemyślanego jadłospisu. Najlepiej wykonywać jest specjalnie przygotowane treningi K-pop.

 

Czy dieta koreańska jest skuteczna?

Ze względu na to, że w diecie koreańskiej zawierają się przede wszystkim potrawy bogate w warzywa, istnieje szansa, że ta kuracja może pomóc w odchudzaniu. Dlaczego? Warzywa to przede wszystkim błonnik, który zbawiennie wpływa na zdrowy i prawidłowy metabolizm.

Owoce i warzywa, główne składniki diety, chronią przed chorobami przewlekłymi, na przykład cukrzycą typu 2. Badania przeprowadzone na grupie 21 uczestników ze stanem przedcukrzycowym wykazały, że spożywane przez nich kimchi może przyczynić się do obniżenia masy ciała i zwężenia obwodu talii.

Dieta koreańska zbawiennie wpływa także na cerę osób, które borykają się z trądzikiem. Głównym plusem diety koreańskiej jest zbilansowany jadłospis i nastawienie na aktywność fizyczną. W diecie znajduje się także wiele opcji żywieniowych: wegetariańskie, wegańskie czy bezglutenowe, ale także te zawierające mięso.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.