Tych produktów nie jedz na pusty żołądek. Efekty mogą być bardzo nieprzyjemne!

Po niektórych produktach spożywanych zupełnie na czczo możemy odczuwać dyskomfort i pieczenie w żołądku. Jak temu zaradzić? Wystarczy, że zapamiętamy, że tych składników nie należy jeść na pusty żołądek.
Zobacz wideo

Pomimo tego, że wybieramy zdrowe i wartościowe jedzenie, ono nie zawsze musi przynosić same korzyści naszemu organizmowi. Wystarczy, że spożyjemy je  w niewłaściwym momencie w ciągu dnia i nieprzyjemne uczucie w brzuchu niemalże gwarantowane! 

Śniadanie to podstawowy i pierwszy posiłek, jaki spożywamy w ciągu dnia. Powinien być on pełnowartościowy, zdrowy i sycący. Wystarczy, że wybierzemy niewłaściwe składniki, a przyjemny posiłek zamieni się w chwile prawdziwej grozy. Czego nie jeść na czczo, by nie odczuwać dyskomfortu w żołądku? 

Produkty, których nie powinno się jeść na pusty żołądek

Być może wiele ludzi sądzi, że są one zupełnie zdrowe. Tak, to prawda. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy produkt można jeść na czczo. Przyjrzyjmy się niektórym z nich. 

1. Kawa
Bez niej nie wyobrażamy sobie dnia. Ma nas pobudzić, dodać energii i wprawić w dobry nastrój. Niektórzy piją ją także, by rozbudzić swój metabolizm. Błąd. Kawa pita z samego rana podrażnia żołądek, a to prowadzi często to uciążliwych bólów brzucha, a w przyszłości może i do wrzodów. Kawę powinno się pić dopiero po spożyciu jakiegokolwiek posiłku

2. Napoje gazowane
Ogólnie rzecz ujmując, słodkie napoje nie są zdrowe i nie powinno się ich pić w zbyt dużych ilościach. Woda gazowana, pomimo tego, że nie jest słodzona, także nie najlepiej wpływa na pracę organizmu z samego rana. Może doprowadzić do podrażnienia żołądka i nieprzyjemnych wzdęć. Zimna woda jest wrogiem dobrego trawienia. 

3. Surowe warzywa
Zazwyczaj ich trawienie wymaga nieco więcej pracy ze strony organizmu. Oczywiście, kanapka z ogórkiem jest dozwolona, jednak cała miska sałatki - już niezalecana! Może spowodować bóle brzucha. 

4. Jogurt
Większość z czytelników może być w tym momencie naprawdę szczerze zdziwionych. Jak często zdarzało nam się rozpoczynać dzień od jogurtu z musli? Zapewne często. Nie pamięta się jednak, że kwas solny z żołądka może unicestwiać liczne kultury bakterii, jakie znajdują się w jogurtach. Są one bardzo pożyteczne. 

5. Pikantne potrawy
Z rana powinno się także unikać tych mocnych i pikantnych potraw. Dlaczego? Podrażniają one żołądek i podnoszą produkcję kwasu żołądkowego. Nie wpływają one pozytywnie na pracę organizmu, szczególnie na czczo. 

Jedzenie tych wszystkim wymienionych składników z samego rana nie jest dobrym pomysłem. Warto zostawić je w swoim menu na późniejszą porę dnia. Pusty żołądek jest podwójnie delikatny i wyczulony na różnego rodzaju bodźce. Warto mu zapewnić z rana spokój i możliwość rozbudzenia się w swoim tempie. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.