Dieta France Aubry - bardziej niebezpieczna, niż myślałaś

Dieta France Aubry to najnowsza koncepcja opracowana przez francuską dietetyczkę. Jej głównym zadaniem było zapewnienie idealnego wyglądu modelkom. Czy mogą ją stosować także zwykli ludzie i czy jest korzystna dla zdrowia?
Zobacz wideo

Pierwotnym założeniem diety France Aubry była redukcja zbędnych kilogramów i zabezpieczenie organizmu przed zaburzeniami odżywiania. Autorka diety miała tutaj na uwadze głównie anoreksję, z którą bardzo często borykały się modelki. Choroba ta wyniszcza ciało i psychikę. Dodatkowo powoduje zaburzenia na tle wyglądu własnego ciała. Coraz częściej zwraca się większą uwagę na wygląd i zdrowie modelek. Niejednokrotnie miały miejsce przypadki omdleń na wybiegach lub zgonów z niedożywienia.

Dieta France Aubry cieszy sie sporą popularnością w kręgach modowych, głównie ze względu na spektakularne efekty. Według założeń, dieta ta powinna trwać do 7 dni, podczas których organizm ma się stać lżejszy o 4 kg. Warto jednak pamiętać o tym, że dieta ta jest mocno wyniszczająca dla organizmu i nie powinno się jej stosować długotrwale, co niestety zdarza się coraz częściej. 

Czy dieta France Aubry jest zdrowa?

Dieta France Aubry ma bardzo wiele wad, o których głośno się nie mówi. To błąd. Dieta ta nie przewidziała nawet minimalnej dawki energii, dzięki której organizm będzie w stanie normalnie funkcjonować. Decydując się na tę dietę warto mieć na uwadze liczne problemy z prawidłową pracą organizmu. Niskokaloryczny jadłospis nie sprzyja metabolizmowi, a utracone kilogramy bardzo szybko powrócą. 

Dieta ta może doprowadzić do bardzo szybkiego wyniszczenia organizmu. Zasady tej diety są bardzo restrykcyjne: 

1. na dobę można spożyć jedynie do 3 posiłków - maks. 1000 kcal;
2. monotonny jadłospis, który zawiera chudy twarożek, chude mięso;
3. żucie gumy w momencie głodu;
4. stosowanie kremów wyszczuplających;

Na diecie nie powinno się wychodzić z domu głodnym. Zabezpieczy to przed podjadaniem na mieście. Malutkie śniadania i inne posiłku nie zabezpieczą przed nagłymi atakami głodu, a jedynie nasilą problemy ze zdrowiem. 

Można więc bez omyłki stwierdzić, że dietę France Aubry należy sklasyfikować do grupy diet niebezpiecznych dla prawidłowej pracy organizmu. Jest ona monotonna, wyniszczająca, a dodatkowo negatywnie wpływa na samopoczucie. Stosowanie jej, doprowadza ciało do osłabienia. Została przygotowana dla modelek, jednak nawet i one nie powinny jej długotrwale stosować. Bilans wad i zalet tej diety jest zdecydowanie negatywny, dlatego w trosce o własne zdrowie powinno się jej unikać i zastąpić bezpieczniejszym sposobem na odchudzanie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.