Tych 5 tłustych produktów korzystnie wpływa na organizm

Produkty bogate w tłuszcze nie są zazwyczaj mile widziane w codziennym menu. Zdobyły taką opinię nie bez powodu - większość konsumentów kojarzy je jako mocno niezdrowe. Nie każdy jednak wie, że niektóre z nich naprawdę korzystnie wpływają na dietę.
Zobacz wideo

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele produktów, które noszą miano "fit". Nie od dzisiaj wiadomo, że świadomi konsumenci starają się jeść i funkcjonować w ramach zasad zdrowego żywienia. Wystrzegają się więc produktów tłustych, ciężkich i mocno kalorycznych. Dlaczego? Wierzą, że nawet najmniejsza ich ilość źle wpływa na funkcjonowanie organizmu. A co jeśli to błąd? Okazuje się, że nawet w najbardziej rygorystycznej diecie może znaleźć się kilka tłustych produktów i będą one korzystnie wpływały na cały organizm i jego pracę.

Tych 5 tłustych produktów dobrze wpłynie na dietę

Nie bez powodu przyjęło się myślenie, że dobra dieta to zbalansowana dieta. Warto więc do swojego menu wprowadzić kilka produktów, które na pierwszy rzut oka nie należą do najbardziej dietetycznych. Wśród nim można wyróżnić:

1. Awokado

Ten  owoc nasycony jest przede wszystkim tłuszczami. Aż 77% kalorii pochodzi właśnie stamtąd. Naukowcy i specjaliści są jednak pewni - ten owoc powinien znaleźć się w zbilansowanej diecie. Awokado zawiera także sporo potasu, który odpowiada za regulację serca. Owoc ten zawiera także wiele właściwości leczniczych, a dodatkowo obniża zawartość cholesterolu w organizmie. Jedząc go, dostarczamy organizmowi witaminy C, E, A, z grupy B. Same korzyści dla ciała!

2. Ciemna czekolada

W jej wypadku aż 65% kalorii pochodzi właśnie z tłuszczu. Warto jednak regularnie uzupełniać swoją dietę ciemną czekoladą, która bogata jest w żelazo, magnez, miedź i mangan. Taka czekolada jest nie tylko pyszna, ale i zdrowa dla organizmu.

3. Orzechy

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że orzechy są niezwykle kaloryczne i ciężkie. Nie należy ich spożywać na wieczór, jednak garść orzechów za dnia jeszcze nikomu nie zaszkodził. Zawierają one także dużo białka. Orzechy są bogate w witaminę E i magnez. Wspomagają także pracę mózgu i dostarczają dobrych właściwości ciału.

4. Jajka

Owszem, zawierają sporo cholesterolu, jednak warto po nie sięgać od czasu do czasu. Jaja są niezwykle odżywczymi produktami. Można dodawać je do ciast lub innych potraw. Nie przejmuj się powszechną opinią. Zaufaj specjalistom, którzy zalecają zawarcie jajek w codziennym menu.

5. Nasiona chia

Te drobne nasionka są wyjątkowo tłuste, jednak składają się z kwasu tłuszczowego omega-3 zwanego ALA. Jest on korzystny dla pracy serca. Można dodawać je do innych dań, na przykład owsianek lub koktajli. Urozmaicą one smak wielu potraw!

Tłuste produkty mogą być także zdrowe. Wymienione wcześniej produkty charakteryzują się tym, że wręcz nie sposób spożyć ich w zbyt dużej ilości. Tych 5 tłustych produktów można dorzucić do jadłospisu i cieszyć się zbilansowaną dietą. I na koniec: różnorodność żywieniowa to podstawa dobrej pracy organizmu!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.