Dieta GOLO - jak ją stosować i czemu jest taka innowacyjna?

Poznałaś już naprawdę wiele rodzajów diet, które nie do końca okazały się skuteczne? Ostatnio zrobiło się głośno o zupełnie nowej kuracji. Dieta GOLO - dlaczego zrewolucjonizowała świat dietetyki?
Zobacz wideo

Na czym polega dieta GOLO?

O diecie GOLO zrobiło się już głośno w 2016 roku. Od tego czasu nieustannie zyskuje ona na popularności. Można wykupić jej warianty 30, 60 i 90-dniowe. Dieta ta reklamowana jest jako szybki i skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Nie wymaga on liczenia kalorii. GOLO pobudza metabolizm, a dodatkowo zwiększa poziom energii w organizmie. 

Dieta została opracowana przez zespół farmaceutów i lekarzy, którzy postawili sobie za zadanie zrównoważyć poziom hormonów i przyspieszyć metabolizm. Tym samym stworzyli dietę, która pomaga zachować wagę i stracić zbędne kilogramy. 

Specjaliści kierowali się także wynikami badań, które wykazały, że diety o niskim indeksie glikemicznym, czyli takie, które składają się z produktów, które nie podnoszą poziomu cukru w organizmie, mogą pomagać w spalaniu tłuszczu oraz znacząco przyśpieszają metabolizm. To niezwykle ważne odkrycie, dzięki któremu dieta GOLO ma szansę stać się naprawdę skuteczna. 

Według ekspertów, dieta ta pozwala na spożywanie o 20-30% więcej jedzenia niż na innych dietach. Autorzy diety polecają także stosowanie specjalnego preparatu o nazwie GOLO Release. Ma on za zadanie regulować poziom cukru we krwi i zmniejszyć uczucie głodu. Osoba zamawiająca ten program dietetyczny otrzymuje także specjalny plan, który uczy, jak tworzyć zbilansowane i zdrowe posiłki. 

Czy dieta GOLO rzeczywiście jest skuteczna? 

Dieta GOLO mobilizuje do tworzenia zbilansowanych i zdrowych posiłków. Badania przeprowadzone na koszt twórców diety wykazały, że jest ona skuteczna. Trwało ono dokładnie 26 tygodni, a udział w nim wzięło 35 dorosłych z nadwagą i otyłością. Wyniki były zaskakujące. Połączenie specjalnych ćwiczeń ze stosowaniem suplementu GOLO dało efekt utraty masy ciała aż o 14kg! 

Warto jednak traktować te wyniki z pewną rezerwą. Badania przeprowadzone zostały na niewielką skalę, a sama ich analiza nie znalazła się w żadnym z naukowych czasopism. Dodatkowo, finansowanie tychże badań pozostawia wiele do życzenia. 

Niewątpliwie jednak, dieta GOLO ma potencjał do stania się wiodącym sposobem na skuteczną utratę masy ciała. Według specjalistów, podczas stosowania diety można spożywać: 

- jajka, mięso, owoce morza, orzechy, 

- owoce, fasola, dynię, 

- szpinak, rukola, kalafior, ogórki, 

- nasiona chia, olej kokosowy, oliwę z oliwek; 

Unikać w jadłospisie należy jednak napojów gazowanych, jagnięciny, ryżu, makaronu, chleba. 

Dieta GOLO wciąż jest badana i analizowana przez wiele niezależnych źródeł. Co ciekawe, dieta jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto nie czuje się mocny w tworzeniu jadłospisów do diety. Specjalnie przygotowane menu łączy ze sobą 1-2 porcje węglowodanów, białek, tłuszczów i warzyw. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.