Najgorsze pomysły na utratę wagi. Radzimy - nie stosuj ich

W świecie mediów społecznościowych istnieje naprawdę wiele sposobów na chudnięcie. Tym razem przyjrzymy się dietom, które pretendują do miana najgorszych. Zbyt szybka utrata wagi lub niezdrowe żywienie to podstawowe błędy dietetyczne.
Zobacz wideo

Najgorsze diety i sposoby na schudnięcie charakteryzują się tym, że zazwyczaj nie mają nic wspólnego ze zdrowym podejściem do ciała. Odżywianie się jedynie płynnym jedzeniem lub wybieranie jedynie niektórych produktów do swojego jadłospisu to tylko niektóre błędy powielane przez nowicjuszy dietetycznych. Niestety, takie omyłki zdarzają się także doświadczonym, którzy oślepieni zostali przez chęć szybkiej utraty wagi. 

Obalamy mity i poniżej przedstawiamy 5 najgorszych sposobów na szybkie schudnięcie. 

1. Stosowanie diety bezglutenowej 

Nie istnieją naukowe dowody, które jakoby wskazywałyby na to, że gluten przeszkadza w chudnięciu. Zupełnie niekorzystne jest bazowanie jedynie na paczkowanych produktach bezglutenowych.Często dodawany do nich jest tłuszcz, sól i cukier. Wszystko po to, by wypełnić lukę po smaku i by poprawić konsystencję. Warto mieć na uwadze kaloryczność takich produktów. 

2. Picie lodowatej wody 

Picie wody z lodem na  pewno nie pomaga schudnąć. Owszem, istnieje taki mit, który głosi, że piecie zimnych napojów zmusza ciało do wytężonej pracy, by ogrzać organizm. Tak, jest to prawda, jednak taki proces spala jedynie 8 kcal. Nie warto więc aż tak poświęcać się i ryzykować zapaleniem gardła lub problemami z żołądkiem. 

3. Herbatki przeczyszczające 

Jednorazowe wypicie herbatki może sprawić, że poczujesz się lżej. Jednak długotrwałe stosowanie herbatek może mieć naprawdę wyniszczający wpływ na organizm. Tak z pozoru niewinne napary mogą powodować wzrost pracy jelit, a dodatkowo wcale nie pomogą w utracie nadprogramowych kilogramów. 

4. Zmiana wszystkich posiłków na koktajle białkowe

Nie ma nic gorszego, niż niezdrowo ujednolicona dieta. Brak podstawowych składników może być naprawdę wyniszczający dla organizmu na dłuższą metę. Zastąpienie jednego posiłku energetycznym koktajlem białkowym może być dobre i rzeczywiście dietetyczne, jednak stosowanie takie jadłospisu na dłuższą metę to przyczynianie się do tworzenia się problemów z nerkami

5. Stosowanie zbyt dużej ilości ćwiczeń 

Ćwiczenia działają bardzo korzystanie na ciało, jednak więcej stosowanych ćwiczeń nie znaczy także więcej spalonych kalorii. Większa aktywność powoduje zwiększone uczucie głodu. Dodatkowe jedzenie na talerzu może zupełnie anulować efekty ciężkich starań. 

Te sposoby na odchudzanie z pewnością nie należą do najbardziej udanych. Nie można im odebrać wymyślności, jednak daleko im do skuteczności. Radzimy, nie stosuj ich za wszelką cenę. Lepiej postawić na zdrowe odżywianie i sprawdzone diety. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA