Anna Lewandowska o najczęstszych błędach żywieniowych. "Część z was powie, że to banały"

Anna Lewandowska już od kilku lat zmienia nawyki żywieniowe Polaków i edukuje w kwestii zdrowego stylu życia. Na swoim blogu opublikowała dziesięć najczęstszych błędów żywieniowych, które popełniamy pomimo nieustającej mody na "fit lifestyle". "Edukuję i będę to robić do skutku" - zapewnia trenerka.
Zobacz wideo

Anna Lewandowska dla wielu osób jest wzorem do naśladowania. Od kilku lat dzieli się swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania oraz treningu. Trenerka na swoim blogu, a także Instagramie, regularnie dzieli się swoimi autorskimi przepisami, treningami, a także różnymi poradami dotyczącymi żywienia. W jednym z ostatnich postów, Ania poruszyła temat błędów żywieniowych, które mimo coraz większej świadomości w tej dziedzinie, są nieustannie popełniane. 

Anna Lewandowska o najczęstszych błędach żywieniowych

Anna Lewandowska, na swoim blogu, postanowiła podzielić się swoją wiedzą na temat najczęstszych błędów żywieniowych, z którymi spotyka się na co dzień. Oprócz tego, żona Roberta Lewandowskiego, przedstawiła rozwiązania, w jaki sposób można skutecznie je wyeliminować.

- "Zdrowe żywienie może być stylem życia. Nie rozpatruj go w kategoriach trendu na lato 2019. Zacznij zdrowo żyć i niech już tak zostanie(...). Pewnie część z Was powie, że to banały. Jasne, nieprawidłowa ilość kalorii czy pomijanie posiłków w diecie mogą być oklepanymi hasłami... W takim razie powiedzcie mi, dlaczego świat nieustannie walczy z otyłością, nadwagą, chorobami metabolicznymi... Dlatego i ja od lat, za pośrednictwem mojego bloga edukuję i będę to robić do skutku" - napisała Anna Lewandowska na swoim Instagramie.

  1. Nieprawidłowa ilość kalorii w diecie
  2. Pomijanie poszczególnych posiłków
  3. Nieprawidłowy skład posiłków
  4. Nieprawidłowe proporcje kwasów tłuszczowych w diecie
  5. Deficyt błonnikowy
  6. Zbyt wysokie spożycie soli i cukru
  7. Niewystarczająca ilość spożywanych płynów
  8. Monotonia dietetyczna
  9. Źle dobrane posiłki przed i potreningowe
  10. Brak regeneracji węglowodanowej po intensywnym treningu
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.