Ten leniwy sposób pomoże Ci schudnąć. Poznaj dietę lazy keto

Na koncie masz już kilka nieudanych diet? Wciąż szukasz sposobu, by zrzucić zbędne kilogramy, ale wszystkie starania kończą się fiaskiem? Koniec tego - poznaj leniwy sposób na super sylwetkę. Dieta lazy keto to coś zupełnie innego!
Zobacz wideo

Leniwa dieta ketogeniczna to świeża odmiana popularniejszej dotychczas diety ketogenicznej. Nie znajdziemy w niej prawie w ogóle węglowodanów. Dieta zyskuje na popularności, a jej stosowanie wcale nie jest męczące czy czasochłonne. 

Wybierając tradycyjną wersję tej diety, musimy przygotować się na dokładne obliczanie spożywanych kalorii, węglowodanów czy tłuszczu. Lazy keto jest dużo mniej absorbująca - wystarczy, że zwraca się uwagę na samo spożycie węglowodanów. Nie liczy się tutaj ani zawartość białka, ani kalorii. 

Jak działa lazy keto? 

Celem podstawowej diety ketogenicznej jest wywołanie efektu ketozy, czyli takiego stanu metabolicznego, w którym to tłuszcz wykorzystywany jest przez organizm jako główne źródło pozyskiwania siły. Lazy keto w swoim jadłospisie uwzględnia poziom węglowodanów od 5 do 10% dziennej liczby kalorii. W realnym życiu przelicza się to na około 20-50 gramów. 

Diety ketogeniczne mogą znacznie przyśpieszyć proces spalania zbędnego tłuszczu, a dodatkowo nie wprowadzają frustracji do głównego jadłospisu. Istnieją badania, które podają, że to właśnie diety keto ograniczają uczucie głodu i tłumią apetyt. Dieta ta może także kontrolować poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą. Lazy keto nie wymaga także śledzenia kalorii. 

Sama historia diety ketogenicznej sięga lat 20. XX wieku, a jej metody były uznawane kiedyś za sposób leczenia padaczki. 

Co jeść podczas diety lazy keto? 

Stosując dietę lazy keto najlepiej do swojego jadłospisu wprowadzić wołowinę, kurczaka, pstrąga, tuńczyka, słonecznik, olej lniany, truskawki, jeżyny, wodę i herbatę. Stanowczo należy unikać pieczywa, makaronu, ziemniaków, mleka, jogurtów, fasoli, słodyczy, napojów gazowanych i energetycznych. Te produktu są właśnie bogate w węglowodany, które negatywnie wpływają podczas stosowania diety lazy keto. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.