Nawet jedna szklanka soku lub słodzonej herbaty zwiększa ryzyko raka. Naukowcy alarmują

Według najnowszych badań, naturalne soki owocowe wcale nie są aż tak zdrowe. Wszystko przez cukier - to on coraz częściej staje się sprawcą zachorowań na nowotwory. Naukowcy alarmują, będzie coraz gorzej!
Zobacz wideo

Naturalny sok owocowy wcale nie taki zdrowy!

Najnowsze badania naukowców wykazały, że powszechnie spożywane, naturalne zdrowe soki owocowe wcale nie są takie zdrowe. Dlaczego? Głównie przez zawartość cukrów. Naukowcy odkryli, że każde 100ml czystego soku owocowego, pitego codziennie, zwiększa szanse na rozwój raka o 12%. 

Te informacje są naprawdę szokujące. Nie od dzisiaj wiadomo, że słodzone napoje gazowane wpływają niekorzystnie na organizm. Nie każdy jednak wie, że to właśnie one zwiększają wystąpienie nowotworu aż o 19%! Jak podają najnowsze dane, nawet filiżanka herbaty z dwiema łyżeczkami cukru gorzej wpływa na organizm niż puszka napoju gazowanego. 

Podobne badania zostały przeprowadzone na 100 000 obywateli francuskich. Jego wyniki utwierdzają naukowców w przekonaniu, że należy ograniczyć powszechne spożywanie słodkich napojów. 

Naukowcy alarmują: pijemy coraz więcej słodzonych napojów 

Brytyjska służba zdrowia jest coraz bardziej zaniepokojona spożyciem słodzonych napojów w kraju, szczególnie wśród dzieci. Spożycie cukru prawie trzykrotnie przekracza zalecany limit. Napoje bezalkoholowe dostarczają największej ilości cukru w diecie dzieci i młodzieży. Dostarczają aż 33% cukru dla dzieci w wieku 11-18 lat. 

Cukier zwiększa tłuszcz, który przechowywany jest wokół ważnych narządów, takich jak wątroba i trzustka. Prowadzi to do wzrostu guzów, bez względu na wagę. Nadmiar cukru jest kluczowym czynnikiem w wielu kwestiach zdrowotnych - na przykład cukrzycy, otyłości i próchnicy zębów. 

Eksperci coraz częściej krytykują powszechnie używany zwrot "zdrowe soki naturalne". Napoje te wypełnione są niezdrowym cukrem, który negatywnie wpływa na cały organizm. Profesor Nikołaj Pietrowski z Uniwersytetu Flindersa w Australii uważa:

Społeczeństwo wciąż uważa, że "naturalnie" i automatycznie oznacza automatycznie zdrowsze, co po prostu nie jest prawdą

Otyłość już dawno została uznana za jedną z 13 najpoważniejszych powodów występowania nowotworów. Całe owoce coraz częściej zostają przytaczane jako naprawdę zdrowy odpowiednik soków. Zawierają jedynie naturalne składniki i są pozbawione cukru. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.