Siła kokosu i granatu - letnie orzeźwienie od Lidla

W końcu powitaliśmy lato! Za oknem świeci słońce, rozgrzewając termometry do czerwoności. Podczas letnich upałów musimy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i ochronie przeciwsłonecznej. Idealnym sposobem na orzeźwienie może być na przykład woda kokosowa lub 100-procentowy sok z granatu. Oba produkty znajdziemy w Lidlu.

Nawadnianie organizmu latem jest szczególnie istotne. Zawsze, dla zdrowia, powinniśmy wypijać około 2 litrów dziennie, ale w upalne dni to zapotrzebowanie jeszcze się zwiększa. Tracimy wtedy z organizmu więcej wody i składników mineralnych. Jeśli jednak mamy ochotę wypić coś innego niż wodę, coś o ciekawym smaku warto sięgnąć po schłodzoną wodę kokosową czy sok z granatu. Oba produkty –Woda Kokosowa nie z koncentratu (Solevita/ 4,99 zł/ 500 ml/ 1 opak.) i Sok 100% z Granatu (Solevita/ 4,99 zł/ 500 ml/ 1 opak.) – znajdziemy od niedawna w stałej sprzedaży w sklepach sieci Lidl.

Woda kokosowa ze względu na niską wartość energetyczną to doskonała propozycja dla osób, które dbają o linię oraz zwracają uwagę na liczbę spożywanych kalorii. Do wyprodukowania jednego  opakowania Wody kokosowej nie z koncentratu Solevita zużywa się ok. 1,2 – 2,5 kilograma młodego kokosa. Możemy go pić prosto z kartonika, ale pamiętajmy, że stanowi również idealną bazę do przygotowania pysznych i orzeźwiających koktajli.

Inną ciekawą propozycją jest Sok 100% z Granatu marki Solevita. Wydobycie soczystych, czerwonych ziarenek ze skórki bywa często bardzo trudne, dlatego doskonałym pomysłem jest wybór gotowego soku. Ten z Lidla pozyskiwany jest z 1,2 kilograma granatów. Również sok z granatu możemy pić jako orzeźwiający napój lub dodawać go do pysznych koktajli.