Dieta 5 czynników Harleya Pasternaka. Na czym polega? Jak szybko można spodziewać się efektów?

Dieta 5 czynników Harleya Pasternaka to sposób odchudzania, który często promują gwiazdy. Nie jest ona bardzo restrykcyjna, a pozwala schudnąć nawet siedem kilogramów w zaledwie pięć tygodni! Na czym polega dieta 5 czynników Harleya Pasternaka?
Zobacz wideo

Dietę 5 czynników Harleya Pasternaka wybierają gwiazdy

Autorem diety, jak można wywnioskować z nazwy, jest Harley Pasternak – trener żywieniowy, dietetyk. Jest doradcą żywieniowym takich znanych osób jak na przykład Lady Gaga, Halle Berry czy Natalie Portman. Dlaczego gwiazdy zdecydowały się mu zaufać? Jego dieta 5 czynników to naprawdę zdrowy i racjonalny sposób na utratę niechcianych kilogramów. A przy tym niezbyt męczący.

Dieta 5 czynników Harleya Pasternaka – efekty

W diecie Pasternaka ważna jest, zawarta już w nazwie, cyfra 5. Choćby posiłków w ciągu dnia jest właśnie 5. Może wydawać się, że to dość dużo, kiedy liczymy na szybką redukcję kilogramów. Okazuje się, że taka liczba dań bardzo dobrze wpływa na przemianę materii. Jednym słowem, podkręca metabolizm!

Kolejną zaletą diety jest brak efektu jo-jo. Skąd można wiedzieć, że zrzucone kilogramy nie wrócą po skończonej kuracji? Dieta 5 czynników nie jest dietą restrykcyjną. Zakłada spożywanie około 1500 kcal dziennie, więc efekt jo-jo nam nie grozi. W końcu jemy całkiem sporo.

Ponadto możemy liczyć na urozmaicony jadłospis, który nie wpłynie negatywnie na nasz organizm. Dieta jest zróżnicowana, dostarcza wszystkich niezbędnych makro i mikroelementów.

O głównym rezultacie pisaliśmy już wyżej. Podczas zaledwie pięciu tygodni stosowania diety Pasternaka możemy liczyć na zrzucenie aż siedmiu kilogramów! To naprawdę sporo.

Dieta 5 czynników Harleya Pasternaka – główne zasady

Przede wszystkim dieta Pasternaka zakłada pięć posiłków, podczas których dostarczamy organizmowi pięciu najważniejszych składników odżywczych niezbędnych do funkcjonowania. Jakich jeszcze zasad należy przestrzegać, kiedy zdecydujemy się na dietę 5 czynników Harleya Pasternaka?

Przede wszystkim dieta trwa pięć tygodni. Nie mniej, nie więcej. W tym czasie można zrzucić aż siedem kilogramów. Kolejna „5” to liczba posiłków. Jemy pięć razy dziennie. Zapomnij o podjadaniu. Pasternak zaplanował dla nas trzy główne posiłki oraz dwa nieco mniejsze. Godziny jedzenia są dowolne, ale należy pilnować przerw. Do posiłków siadamy co trzy-cztery godziny.

Najważniejsze w ciągu całego dnia jest oczywiście śniadanie. Powinno być największe i najbardziej kaloryczne ze wszystkich posiłków. Kolacja jest za to najuboższa i powinna być skonsumowana względnie jak najwcześniej. Dzięki temu nie pójdziemy spać z pełnym żołądkiem.

A co można jeść? Prawie wszystko. Kluczowe w diecie 5 czynników Harleya Pasternaka są warzywa, owoce, ryby, chude mięso – głównie kurczak, indyk – jaja, produkty pełnoziarniste, orzechy oraz odtłuszczony nabiał.

Każdy posiłek powinien być tak skomponowany, aby znalazły się w nim składniki ze wszystkich pięciu grup:

  • błonnik (dosłownie kilka gram dziennie),
  • dobre tłuszcze (z grupy omega-3 i omega-6),
  • chude biało,
  • węglowodany złożone (do średniego IG),
  • napoje bez cukru.

Ciekawą zasadą diety 5 czynników Harleya Pasternaka jest pozwolenie na odstępstwa. Ważne, aby robić to świadomie. Trener personalny gwiazd dopuszcza aż pięć dni podczas trwania całej diety, kiedy możemy złamać każdą zasadę i jeść to, na co tylko mamy ochotę.

Ostatnia „piątka”, która pojawia się w wytycznych Pasternaka dotyczy ćwiczeń. Dietetyk zakłada w planie odchudzania dość nietypowe treningi. Zaleca, aby ćwiczyć pięć razy dziennie przez pięć minut aż pięć dni w tygodniu. Tak krótki trening nie ma i w zasadzie chyba nie może być zbytnio wymyślny. Przez ten krótki czas zdążymy zrobić porządnie jedno, góra dwa ćwiczenia. I to właśnie ma przynieść, zdaniem Pasternaka, wymierny skutek. Możemy podczas jednej „pięciominutówki” na przykład robić wyłącznie przysiady, podczas kolejnej tylko skakać na skakance. Nie zmęczymy się przesadnie, a w ciągu dnia uzbieramy aż 25 minut treningu.

Dieta 5 czynników Harleya Pasternaka – dla kogo?

Męczą cię diety? Łatwo wpadasz w gorsze samopoczucie i praktycznie zawsze pod odchudzaniu spotyka cię efekt jo-jo? Dieta 5 czynników Harleya Pasternaka jest dla ciebie. Posiłki proponowane przez trenera personalnego są tak skomponowane, aby z łatwością radzić sobie z napadami głodu. Autor diety zadbał o dobór produktów o niskim indeksie glikemicznym. Dzięki temu łatwo wyzbyć się nawyku podjadania między posiłkami czy tuż przed snem.

Dieta 5 czynników Harleya Pasternaka sprawdzi się u osób, którym oprócz na utracie wagi, zależy przede wszystkim na zmianie nawyków żywieniowych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.