Przedtreningówka, czyli odżywki przedtreningowe. Jak wybrać dobrą przedtreningówkę?

Przedtreningówka to odżywka stosowana przed treningiem siłowym. Ma za zadanie dać energetycznego "kopa" i pobudzić mięśnie do wytężonej pracy. Które przedtreningówki są najlepsze?
Zobacz wideo

Przedtreningówka – co to jest?

Przedtreningówki, czyli odżywki przetreningowe, zawierają substancje stymulujące nasz układ nerwowy oraz aminokwasy, które zwiększają wytrzymałość organizmu i niwelują oznaki zmęczenia. Przedtreningówki stają się coraz popularniejsze. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że są bardzo skuteczne. Dobrze dobrane suplementy rewelacyjnie wspierają organizm przed intensywnym wysiłkiem. Są polecane szczególnie dla osób, które regularnie ćwiczą i potrzebują porządnego wzmocnienia. Przedtreningówki, podobnie jak inne preparaty i suplementy dla sportowców, wymagają stosowania zbilansowanej diety i trzymania się skrupulatnie opracowanego planu treningów. Tylko w ten sposób przyniosą pożądany skutek. Wszystko jest dla ludzi, jednak należy pamiętać, aby odżywek przedtreningowych używać z głową. Takie środki mogą wywołać groźne dla zdrowia skutki uboczne. Nie zapominajmy, że zawierają wiele silnych stymulantów. Jakie przedtreningówki powinniśmy więc wybierać? Które są najlepsze i najzdrowsze dla naszego organizmu?

Najlepsza przedtreningówka

Przedtreningówki to produkty, które na międzynarodowym rynku suplementów rozwijają się najszybciej. W obrocie dostępne są setki najróżniejszych specyfików. Jedne dają porządny zastrzyk energii, inne są mniej intensywne. Najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi przez stałych bywalców siłowni są przedtreningówki MASS KICK, Iron Pump i High Kick. Czym się wyróżniają? Dlaczego wszyscy uważają je za najlepsze przedtreningówki? Preparat MASS KICK nie jest zwykłym suplementem. Działa wielopłaszczyznowo, więc śmiało może być nazywany jedną z najlepszych przedtreningówek. Poprawia wydolność organizmu, zwiększa możliwości podczas treningu, przyspiesza regenerację organizmu i działa prozdrowotnie. Może być stosowany na każdym poziomie zaawansowania treningowego. Nie zawiera w swoim składzie stymulantów takich jak: kofeina, guarana. Wśród najlepszych przedtreningówek trzeba wymienić Iron Pump. Zawiera wiele składników pompujących i doskonale wspiera pracę mięśni. Dodatkowo zwiększa koncentrację i poprawia wytrzymałość. Zdaniem sportowców podium najlepszych przedtreningówek zamyka IHS High Kick. To suplement stworzony z myślą przede wszystkim o zawodnikach sztuk walki i fanów sportów wytrzymałościowych. Wieloskładnikowa formuła zwiększa wydajność mięśni, dotlenia je, a przy okazji niweluje uczucie zmęczenia.

Dobra przedtreningówka

Można powiedzieć, że dobra przedtreningówka to taka, która działa. Przynosi szybko upragnione efekty. Ale nie tylko skuteczność jest ważna podczas wyboru przedtreningówki. Dobra przedtreningówka charakteryzuje się odpowiednim składem. Nie zawiera wielu wypełniaczy (cukrów, węglowodowanów). Ponadto przed zakupem przedtreningówki należy zastanowić się, na jakich rezultatach nam zależy i wybrać produkt, który zawiera duże ilość substancji, które przybliżą nas do celu.

Przedtreningówka bez kofeiny

Odżywki przedtreningowe bez kofeiny są polecane dla sportowców, którzy chcą poprawić swoją wydolność i zwiększyć siłę, ale nie zależy im na pobudzającym działaniu. Ten rodzaj odżywek może mieć oczywiście takie działanie, ponieważ częstym ich składnikiem jest żeńszeń i inne ekstrakty ziołowe. Przedtreningówki bez kofeiny warto przyjmować wieczorem. Inne produkty mogą powodować problemy ze snem. Zazwyczaj ten typ suplementów jest dostępny w formie proszku, ale zdarzają się producenci, którzy stawiają na podręczne buteleczki jednorazowe lub ampułki.

22724750

Sexercise - czy seks może zastąpić ćwiczenia na siłowni?Sexercise - czy seks może zastąpić ćwiczenia na siłowni? fot. Shutterstock.com

Przedtreningówka bez kreatyny

Większość popularnych i najlepszych przedtreningówek nie zawiera w swoim składzie kreatyny. Dzieje się tak dlatego, że kreatyny nie daje natychmiastowych efektów. Dla porównania kofeina działa od razu, szybko pobudza nas do działania. Kreatyna działa inaczej. Aby odczuć korzyści z jej suplementowania należy przyjmować ją dłuższy czas, aby „wysycić” nią mięśnie. Dlatego większość aktywnych fizycznie osób przyjmuje przedtreningówki bez kreatyny.

Naturalna przedtreningówka

Nie wszyscy, którzy szukają wsparcia w treningach, są entuzjastami przyjmowania przedtreningówek. Wiele osób stawia na naturalne przedtreningówki. Są to na przykład: sok z czerwonego buraka, kawa, soda oczyszczona, cynamon.

W jakich proporcjach należy stosować naturalne przedtreningówki?

  • sok z buraka – około 300 ml do posiłku przedtreningowego
  • kawa – 250 ml zaparzonej kawy z 2-3 łyżeczek, 30 minut przed treningiem
  • soda oczyszczona – na początku pół łyżeczki 30 minut przed wysiłkiem, zwiększamy ilość stopniowo, aż dojdziemy do 3 łyżeczek
  • cynamon – 1 łyżeczka wsypana do kawy
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.