Lidl wycofuje ze sprzedaży wiórki kokosowe. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia

Lidl Polska w komunikacie prasowym poinformował, że musiał wycofać ze sprzedaży wiórki kokosowe, ze względu na to, że mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Do jednej z partii został dodany dwutlenek siarki.
Zobacz wideo

Produkt, który został wycofany to "Belbake Wiórki kokosowe, 200 g" z datą minimalnej trwałości do 22 listopada 2019 roku i z numerem partii 34452. Lidl Polska wydał specjalne oświadczenie w związku z tą sprawą. 

W ramach badań zostało stwierdzone, iż wyżej wymieniona partia produktu zawiera niezadeklarowaną substancję konserwującą – dwutlenek siarki. Klienci z nietolerancją dwutlenku siarki nie powinni spożywać wycofywanej partii produktu i zastosować się do komunikatu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji dwutlenku siarki) produkt w pełni nadaje się do spożycia. 

- czytamy w komunikacie. 

Przedstawiciele sieci sklepów Lidl przepraszają wszystkich klientów, którzy kupili wskazany produkt i mogą zostać narażeni na spożycie dwutlenku siarki. Tym samym zapewniają, że osoby nie cierpiące na nietolerancję tego składnika mogą spożyć produkt bez żadnych skutków ubocznych. Ze strony Lidl.pl dowiadujemy się, że wiórki kokosowe można zwrócić w każdym sklepie, bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony. Inne sprzedawane w sieci produkty marki "Belbake" nie są objęte wycofaniem.

Lidl wycofuje ze sprzedaży wiórki kokosoweLidl wycofuje ze sprzedaży wiórki kokosowe fot. www.lidl.pl

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.