Rozmiar mniej w 7 dni? Oto dieta cytrynowa, którą kochają gwiazdy Hollywood

Dieta cytrynowa jest dietą, która wspomaga organizm w procesie usuwania toksyn. Ze względu na swoje działanie odchudzające oraz poprawiające kondycję cery, zyskała ogromną popularność wśród gwiazd Hollywood - stosują ją m.in Heidi Klum i Jennifer Aniston. Na czym polega i jak ją zastosować? Wyjaśniamy poniżej.
Zobacz wideo

Dieta cytrynowa nie jest głodówką, gdyż podczas jej trwania jemy normalną dla nas liczbę posiłków, jednak należy pamiętać, że im zdrowsze menu podczas diety, tym lepsze efekty przyniesie oczyszczanie. Głównym celem diety cytrynowej jest skuteczne oczyszczenie organizmu z zalegających toksyn. Kiedyś, to sam organizm bez trudu wykonywał całą pracę wydalając złogi oraz toksyny za pomocą naszych naturalnych mechanizmów wydalniczych. Niestety, dzisiejszy świat przepełniony jest szkodliwymi substancjami, które wdychamy (smog), dotykamy, a nawet spożywamy. To wszystko sprawia, że nasz układ wydalniczy może mieć spory problem ze skutecznym detoksem. W tej sytuacji z pomocą przychodzą nam diety oczyszczające, które wspomagają nasz organizm.

Cytryny, ze względu na swoje właściwości, mogą mieć wpływ na utratę masy ciała. Ten niepozorny owoc jest prawdziwą skarbnicą cennych dla zdrowia mikroelementów. Oczyszczanie organizmu za pomocą cytryny jest skuteczne, a przy tym pozwala pozbyć się wielu dolegliwości. Cytryna jest znakomitym źródłem witaminy C oraz rutyny, które wspierają układ immunologiczny. Jest w niej także bardzo dużo potasu, który ma wpływ na pracę mózgu oraz układu nerwowego.

Sok z cytryny – właściwości

Picie soku z cytryny poprawia trawienie. Pobudza produkcję żółci, która odpowiada za rozbijanie cząsteczek tłuszczu. Właśnie dlatego po obfitym posiłku warto wypić szklankę wody z cytryną. W oczyszczaniu organizmu z toksyn cytryna jest niezrównana, dlatego wodę z sokiem z cytryny warto pić na czczo każdego dnia. Cytryna alkalizuje organizm. Pomimo że jest kwaśna w smaku, tak naprawdę nie zakwasza, ale odkwasza nasz organizm. Zawiera mnóstwo pektynowego błonnika, który minimalizuje uczucie głodu podczas diety odchudzającej i w delikatny sposób wspomaga oczyszczanie jelit.

Dieta cytrynowa Tombaka

Jednym z bardziej znanych wariantów diety cytrynowej jest ta przygotowana przez Michała Tombaka. Według autora, stosując ją, oprócz oczyszczenia organizmu, możemy leczyć wiele jednostek chorobowych, zwłaszcza tych związanych z układem moczowym. Jeśli wierzyć Tombakowi, jedną z wielu przypadłości, w których można stosować dietę cytrynową, jest dna moczanowa, kamienie nerkowe i żółciowe oraz cukrzyca.

Dieta cytrynowa - jak ją przeprowadzić?

Podczas oczyszczania organizmu przy pomocy diety cytrynowej Tombaka, w ciągu 10 dni należy wypić sok z 30 cytryn, przez pierwsze pięć dni zwiększając o jedną liczbę cytryn codziennie, a później analogicznie zmniejszając:

  • dzień 1 i 10 – 1 cytryna,
  • dzień 2 i 9 – 2 cytryny,
  • dzień 3 i 8 – 3 cytryny,
  • dzień 4 i 7 – 4 cytryny,
  • dzień 5 i 6 – 5 cytryny.

Sok z cytryny należy pić zawsze pół godziny przed posiłkiem.

Woda z cytryną nie tylko wspomaga i przyspiesza detoks organizmu, ale także ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów. Dieta cytrynowa potrafi przynieść efekty, ale tylko wtedy, gdy oprócz soku z cytryn w codziennym menu goszczą lekkie, naturalne i nieprzetworzone produkty, produkty pełnoziarniste oraz duża ilość świeżych warzyw i owoców.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.