Pizza zdrowsza niż płatki śniadaniowe? Tak twierdzą eksperci

Kawałek pizzy ma więcej wartości odżywczych niż miska niektórych płatków śniadaniowych? Tak twierdzą niektórzy eksperci. Jednak czy to oznacza, że teraz możemy ją jeść bez umiaru?
Zobacz wideo

Pizza jest jedną z tych pozycji w menu, która chyba nigdy się nie znudzi. Można jeść ją z wieloma składnikami i nieustannie komponować różne smaki - każdy znajdzie coś dla siebie. Jedna z amerykańskich dietetyczek uważa nawet, że pizza to lepszy wybór na śniadanie, niż płatki śniadaniowe. Dlaczego?

Słynna, amerykańska dietetyczka Chelsey Amer. Ekspertka do spraw zdrowego żywienia zauważyła, że kawałek pizzy ma więcej wartości odżywczych, niż miska słodkich płatków śniadaniowych i właśnie dlatego lepiej sprawdzi się jako pierwszy posiłek w ciągu dnia. 

Wiele osób może być zaskoczonych faktem, że kawałek pizzy ma tyle samo kalorii, co miska płatków z pełnotłustym mlekiem. Pizza także większą dawkę białka i tłuszczu, ale przy tym ma mniej cukru niż większość dostępnych na rynku płatków śniadaniowych" - mówi dietetyczka Chelsey Amer.

Czy to oznacza, że teraz bez wyrzutów sumienia możemy sięgać po pizzę na śniadanie każdego poranka? Absolutnie nie! Jeden kawałek średniej pizzy to około 230 kcal i prawie 8 g tłuszczu. Niestety, częste umieszczanie pizzy w codziennym menu nie pomaga w zachowaniu szczupłej sylwetki. Teoretycznie więc lepiej jest sięgnąć po kawałek pizzy na śniadanie niż popularne płatki śniadaniowe zawierające w składzie mnóstwo cukru. Jednak w praktyce, żadna z tych opcji do najzdrowszych nie należy. Znacznie lepszym wyborem na śniadanie będzie pożywna owsianka, jajecznica lub pełnoziarnisty tost z awokado - taki posiłek doda energii, nasyci na długo i będzie sprzymierzeńcem szczupłej sylwetki.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA