Piękne piersi dzięki diecie? Oto 6 produktów, które naturalnie je powiększą

Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć piękny, jędrny biust. Idealnie, gdyby był większy niż rozmiar A i to bez użycia skalpela. Stosujesz wiele różnych ćwiczeń ujędrniających biust, ale czy wiedziałaś, że dieta wzbogacona o niektóre produkty też może mieć wpływ na jego wielkość?
Zobacz wideo

Estrogen decyduje o wielkości twoich piersi

Jednym z głównych powodów, dlaczego twoje piersi nie są tak duże jakbyś tego chciała, jest brak estrogenu. Jest to żeński hormon, który odpowiada za rozpoczęcie cyklu menstruacyjnego, podczas którego twoje ciało staje się okrąglejsze, a biust pełniejszy. Najwięcej estrogenu w organizmie kobiety jest podczas okresu dojrzewania. Przyczyną, dla której twoje piersi nie są duże, jest zbyt wczesne wejście w wiek dojrzewania. Z pewnością nieraz słyszałaś, że piersi to tkana tłuszczowa, dlatego należy jeść więcej produktów z zawartością tłuszczy. Niestety, zanim ten tłuszcz dotrze do twoich piersi, odłoży się tam, gdzie wcale tego nie chcesz! To, co warto robić, by poprawić wygląd i ujędrnić piersi, to ćwiczenia. Zarówno zajęcia fitness, jak i trening na siłowni, wpływają na pracę mięśnia piersiowego większego, który odpowiada za wygląd piersi.

Naturalne produkty dostarczają fitoestrogeny

Naturalnym sposobem, który pozwoli ci zadbać o biust, jest mobilizacja organizmu do produkcji estrogenu lub dostarczanie go bezpośrednio z jedzenia. Jest wiele produktów, które posiadają estrogen, a szczególnie fitoestrogen. Najwięcej znajduje się go w ziołach i roślinach. Dostarczanie dużej ilości fitoestrogenu może prowadzić do wzrostu objętości piersi. Poznaj naturalne produkty, które mogą wpłynąć na ich wygląd i jednocześnie są doskonałymi afrodyzjakami.

Naturalne zioła: koper włoski doskonały dla piersi

Koper włoski jest jednym z najlepszych, naturalnych ziół. Zawiera bardzo dużą ilość fitoestrogenów, takich jak: fotoanetol, anetol i dianethol. Koper włoski choć posiada charakterystyczny smak i aromat, może być używany do wielu potraw: sałatek, past czy zup. 

Białko jako kluczowy budulec estrogenu

Mięso (szczególnie to chude) ma wpływ na piersi z uwagi na dużą zawartość białka (jest podstawowym budulcem hormonów, w tym przypadku estrogenu). Jest również doskonałym źródłem witamin z grupy B, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i metabolicznej przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów. 

Zielone warzywa: bogactwo fitoestrogenów

Kiełki lucerny, brokuły, brukselka, szpinak, kapusta i inne zielone warzywa są bogate w fitoestrogeny. Zawierają również wapń, żelazo i przeciwutleniacze, które nie tylko korzystnie wpływają na zdrowie, lecz także na sam wygląd piersi. Ich niewątpliwą zaletą jest również zmniejszenie wytwarzania przez organizm kobiety testosteronu, co z kolei umożliwia szybszą produkcję estrogenu. Zielone warzywa liściaste są również doskonałym źródłem cynku, który poprawia libido.

Ostrygi to najlepsze afrodyzjaki na doskonały biust

Ostrygi są polecane z uwagi na białko i niską zawartość tłuszczu. Co ważne, posiadają mangan, który wspomaga budowanie tkanki biustu. Nawet jeżeli nie jesteś smakoszem owoców morza, spróbuj je wprowadzić do codziennej diety nawet w niewielkich ilościach. Są jednym z najpopularniejszych afrodyzjaków. 

Dynia ujędrni twoje piersi

Pestki dyni powinny stanowić uzupełnienie każdej diety. Zawierają dobre tłuszcze oraz białka. Nie tylko działają na piersi, ale doskonale wpływają na pracę serca i mózgu. Pestki dyni doskonale podnoszą poziom testosteronu u mężczyzn.

Migdały niezbędne w budowie tkanki piersi

Migdały, podobnie jaki inne orzechy, zawierają dużą ilość zdrowych kwasów tłuszczowych. To one mają swój udział w budowie piersi. Dodatkowo stymulują produkcję testosteronu u mężczyzn.

Zbilansowana dieta dla pięknych piersi

Pamiętaj, że wszystkie produkty korzystnie wpływające na biust możesz ze sobą łączyć. Dzięki temu osiągniesz jeszcze lepsze efekty. Wprowadź je do codziennej diety, trenuj regularnie, a już wkrótce poczujesz, że twoje piersi nabierają pełniejszych kształtów.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.