Blendery i sokowirówki - wszystko czego potrzebujesz do detoksu sokowego!

Detoks sokowy ostatnimi czasy stał się bardzo modny i coraz więcej firm gwarantuje dostarczenie ci diety wprost do twojego domu. Po co jednak wydawać kilkaset złotych, jeśli identyczny detoks możesz zrobić sama. Sprawdź!

Blendery

Zastanawiasz się po co tak w ogóle potrzebny ci detoks? Twój organizm w ciągu roku może wchłonąć aż do 7 kg toksyn występujących w środowisku, co niestety negatywnie wpływa na samopoczucie, a także stan skóry, włosów i paznokci. Na szczęście da się z tym wszystkim zrobić porządek! Wspomóż odpowiednią dietą wątrobę, nerki, jelita oraz skórę, które są odpowiedzialne za detoksykację - na pewno wynagrodzą ci to o wiele lepszym samopoczuciem. A ty dzięki temu będziesz mogła wrócić do swoich obowiązków ze zdwojoną siłą!

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów 

Sokowirówki

Pamiętaj, że do detoksu musisz podejść z głową. Głodówki, nieregularne dostarczanie organizmowi 'posiłków' z pewnością nie wyjdą ci na dobre. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tzw. odtruwaniem organizmu, 3 dni w zupełności wystarczą. Jeśli jednak masz silną motywację, możesz przedłużyć detoks do tygodnia. Mimo, że 3 dni mogą wydawać się niewystarczające, ty na pewno poczujesz różnicę. Pamiętaj, aby przez czas trwania detoksu sięgać wyłącznie po warzywa,owoce i zioła. Również picie wody powinno stać się twoim nawykiem - 2 litry to minimum! Co najważniejsze, zapomnij o jakichkolwiek używkach. Kawa, czarna herbata, alkohol oraz papierosy nie powinny dla ciebie istnieć.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów 

Mix sprzętów

Do przygotowania detoksu sokowego w domu tak naprawdę niewiele ci potrzeba. Najlepiej, jeśli sięgniesz po blender kielichowy lub tzw. sportowy z plastikowymi butelkami w zestawie oraz funkcjonalną sokowirówkę. Nie dość, że sprzęty zajmują bardzo mało miejsca, to w bardzo prosty sposób będziesz mogła przygotować napój na wynos. Jeśli chodzi o przepisy, znajdziesz je na blogach poświęconych zdrowemu odżywianiu oraz w książkach w formie papierowej, jak i elektronicznej.

Kolaż / Materiały partnerówKolaż / Materiały partnerów 

Więcej przyrządów niezbędnych do sporządzania soków i koktajli znajdziesz poniżej!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.