Oto lista zakazanych produktów, których nie zje żadna fanka zdrowego stylu życia

Sklepowe półki uginają się od nadmiaru produktów. Coraz częściej spotkacie na nich "chudsze i zdrowsze" zamienniki popularnych artykułów spożywczych. Są jednak takie, których osoby dbające o formę nigdy nie zjedzą.

1. Napoje light i zero 

Choć mogłoby się wydawać, że napoje light i zero są znacznie lepszą alternatywą dla zwykłych napojów to nie do końca tak jest. Owszem, mają one znacznie mniej kalorii, albo w ogóle ich nie zawierają, ale w ich składzie znajdują się takie rzeczy jak: kwas fosforowy, który zaburza metabolizm wapnia i powoduje osteoporozę oraz rozmiękanie kości i zębów, cukier i aspartam, który może powodować aż 92 skutki uboczne. 

Osoby dbające nie tylko o szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim swoje zdrowie raczej takie napoje omijają szerokim łukiem. 

2. Precle 

Fani słodkich i słonych przekąsek znają je doskonale. Precle to przysmak, który niestety ma w sobie dużo soli i cukru, a wartości odżywczych? Żadnych. Taka przekąska to puste kalorie, których fani zdrowego odżywiania unikają jak ognia. Dla porównania jedząc takiego precla równie dobrze możesz zjeść muffinkę i tu cukier, i tu cukier

3. Margaryna

O tyle o ile masło klarowane jest bardzo często wykorzystywane w kuchni osób dbających o zdrowie i szczupłą sylwetkę, o tyle margaryna nigdy. Choć w telewizji kuszą nas prozdrowotnymi właściwościami tego produktu, to niestety w rzeczywistości nie mają one wiele wspólnego ze zdrowiem. 

Burger zwycięzcy. Istny kulinarny nokaut

4. Bita śmietana

Kto z nas w dzieciństwie nie robił sobie bitej śmietany tylko po to, żeby zaraz ją zjeść łyżeczką, ewentualnie wycisnąć prosto do buzi z aerozolowej butelki. Bita śmietana to niestety prawdziwa bomba kaloryczna, która nie ma w sobie nic poza substancjami konserwującymi i innymi chemicznymi świństwami. 

5. Kawa z automatu 

Kawa, pyszna, pachnąca i nieźle pobudzająca. Rzeczywiście ten napój może taki być, o ile nie kupujemy go w automacie. Niestety wtedy nie masz pewności, czy kawa, której chcesz się napić nie jest sztuczna. Jeżeli dodasz do tego cukier i mleko masz pewność, że nie jest ona zdrowa. 

6. Masło orzechowe 

Tutaj mamy produkt, nad którym możemy dywagować godzinami. Owszem, masło orzechowe jest zdrowe, ale pod warunkiem, że jest naturalne. Wtedy nasz organizm otrzymuje od niego białko, błonnik i kwas foliowy. Masło orzechowe może być również świetną przekąską, po której nie będziemy mieć ochoty na słodkie rzeczy. Uwaga! Wybierając ten produkt musisz czytać etykiety. Jeżeli w jego składzie znajdziesz dziwne słowa, których nie znasz lepiej odłóż je na sklepową półkę. 

7. Nachosy z serem 

Kto z nas ich nie lubi? Nachosy z serem są uwielbiane przez wszystkich kinomaniaków. Dla wszystkich tych, którzy uwielbiają sos serowy mamy złe wieści, niestety on nigdy nie leżał obok sera i zawiera w sobie całą tablicę Mendelejewa, jeżeli chodzi o zawarte w nim substancje chemiczne. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.