Przestrzegaj tej 1 zasady i chudnij nie rezygnując z pizzy i wina

Istnieje mnóstwo diet, które mówią ci, jakie pokarmy należy wykluczyć, by schudnąć. Bez owoców, bez pełnych ziaren, bez słodkich ziemniaków, bez pizzy, bez lodów - jakie to jest życie?

JOGA w domu dla początkujących

Oprócz tego, że jesteś nieszczęśliwa, ten styl życia nie jest trwały. Może porzucisz te pyszne jedzenie na tydzień lub dwa, ale wkrótce zachcianki będą tak silne, że skusisz się na coś z "zakazanej" listy. 

Trenerka Ivica Fridrih zamieścił ten diagram, aby pokazać, jak można chudnąć gubiąc tkankę tłuszczową i jednocześnie móc pozwalać sobie na pizze, wino, czy czekoladę. Obrazek ilustruje dobrą starą zasadę 80/20, w której 80 procent czasu skupiasz się na zdrowym, pełnym, nieprzetworzonym jedzeniu. Następnie pozostałe 20 procent pozostawia miejsce na smakołyki, które uwielbiasz.

 

Wdrożenie zasady 80/20 jest najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie zdrowego stylu życia przez resztę dni cieszenie się nim! Jaki jest sens uzyskania lepszej formy, jeśli pogorszy to wszystkie inne obszary twojego życia, nie zgadzasz się? Jesz prawidłowo i ćwiczysz, aby schudnąć I poprawić swoje życie - nigdy o tym nie zapomnij! Tak więc metoda, aby się tam dostać, nie powinna negatywnie wpłynąć na twoje życie.

Zobacz: Odstawiłam całkowicie alkohol i wszystkie napoje gazowane na miesiąc. Nauczyłam się jednej rzeczy...

Zasadniczo dieta 80/20 naprawdę po prostu nadaje strukturę niezbyt seksownej mantrze "wszystko z umiarem".  

 

Pamiętaj, że to styl życia, a nie dieta

Najbardziej modne diety po prostu nie są skuteczne w dłuższej perspektywie.  Idziemy za trendem, stosujemy najnowszą dietę, ale szybko czujemy się ograniczeni odpadamy. Niewiele osób jest wystarczająco zdyscyplinowanych lub gotowych zrezygnować z makaronu i chleba, wina lub smakołyków przez resztę swojego życia - to nie jest sposób na życie! Postępując zgodnie z zasadą 80/20, dajesz sobie prawo do umiarkowanego korzystania z przysmaków. Ale po każdej pobłażliwości musisz powrócić do zdrowego jedzenia. To nie wszystko lub nic; to styl życia.

Spójrz na cały tydzień

Robienie 80/20 może być wyzwaniem dla ludzi, którzy lubią przestrzegać (lub są przyzwyczajeni do przestrzegania) bardziej restrykcyjnych diet. Dzięki diecie 80/20 musisz być w stanie spojrzeć na swoją dietę jako całość - a planowanie jest kluczowe. Jeśli weźmiesz pod uwagę całkowitą liczbę posiłków, które spożywasz tygodniowo (zakładając, że jesz trzy posiłki dziennie), cztery z tych posiłków (20 procent) mogą być mniej zdrowe.

Zobacz:  Jedno z najskuteczniejszych ćwiczeń na dolną partię brzucha

Zastanów się nad swoimi zobowiązaniami, a następnie zaplanuj odpowiednio! Czy masz randkę? Przyjęcie obiadowe? Uroczystość w pracy? Planuj wykorzystać te okazje jako posiłki pobłażliwe i jedz zdrowo przez resztę czasu.

 

Bądź rozsądna

Jeśli próbujesz zachować zdrowie, a zwłaszcza jeśli próbujesz schudnąć, zachowaj ostrożność. Ciesz się kawałkiem ciasta na imprezie, a nie w połową ciasta. Pamiętaj, że jeśli przyjmiesz styl życia 80/20, będziesz mogła mieć kolejny kawałek ciasta (lub inną ucztę, którą wybierzesz) w późniejszym tygodniu. Nie ma potrzeby, aby się przejadać. 

Zobacz:  Jak ograniczyć węglowodany w diecie? 5 prostych i zdrowych sposobów

Naucz się, co jeść i ile

Aby jeść w 80 procentach zdrowo pamiętaj o tym, by w posiłkach znalazły się takie skłądniki, jak: warzywa i owoce, pełne ziarena, chude białko, rośliny strączkowe i zdrowe tłuszcze. Te produkty będą wspierać ogólny stan zdrowia, jak również cele związane z utratą wagi. Ciesz się smakiem świeżego, zdrowego pożywienia, które możesz zjeść - to znacznie ułatwi 80/20.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.