The Dubrow diet - sposób odchudzania, który robi furorę wśród Amerykanów

Znany chirurg plastyczny Terry Dubrow stworzył swoją autorską dietę i przekonuje, że nie trzeba zupełnie rezygnować z węglowodanów czy alkoholu, by być szczupłym i wyglądać młodo. Na czym polega stworzony przez chirurga sposób odżywiania?
Zobacz wideo

Swoją popularność Terry Dubrow zawdzięcza nie tylko medycznym osiągnięciom, ale także udziałowi w jednym z programów telewizyjnych o operacjach plastycznych. Obecnie doktor znów zyskał ogromną popularność, a to wszystko za sprawą książki o diecie, którą napisał wraz ze swoją żoną. 'The Dubrow diet' opisuje, jak szybko schudnąć, odzyskać energię oraz młody wygląd. Instruuje czytelników nie tylko, co jeść, ale przede wszystkim kiedy. Książka momentalnie stała się bestsellerem i zyskała grono zwolenników, którzy dzięki radom w niej zawartych, stracili zbędne kilogramy.

Na czym polega 'The Dubrow diet'

Doktor Dubrow stworzył swoją dietę we współpracy z żoną Heather (byłą aktorka i gwiazdą reality show 'The Real Housewives of Orange County'), która twierdzi, że wypróbowała prawdopodobnie wszystkie istniejące diety, ale najlepsze efekty osiągnęła właśnie dzięki metodzie, którą opracowała z mężem.

Chodzi o to, żeby szybko i w łatwy sposób schudnąć, a przy okazji uzyskać efekt anti-aging. Najważniejsze w naszej diecie jest to, jak często jesz- tłumaczy Terry Dubrow.
 

Podstawą diety państwa Dubrow jest jedzenie w odpowiednich momentach dnia (jedzenie interwałowe), które ma sprzyjać spalaniu tkanki tłuszczowej oraz wspomagać procesy detoksykacji organizmu. Doktor przekonuje, że jego dieta wprowadza ciało w stan autofagii, czyli procesu autoregeneracji, w trakcie którego komórki ciała rozkładają obumarłe lub uszkodzone elementy swojej własnej struktury. Proces ten pozwala między innymi odwrócić efekty działania wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się organizmu. I właśnie dzięki procesowi autofagii, jak przekonują państwo Dubrow, stosując ich dietę nie tylko chudniemy, ale także poprawia się kondycja skóry, włosy gęstnieją, a organizm ma znacznie więcej energii.

Najważniejszym elementem tej diety jest spożywanie posiłków interwałowo. To znaczy, że w ciągu dnia możemy jeść przez 8 godzin, a przez co najmniej 16 należy trzymać się od jedzenia z daleka.

Na przykład jeśli zjesz kolację o godzinie 20 a śniadanie następnego dnia o godzinie 8, to już masz dwanaście godzin bez jedzenia i potrzebujesz tego dnia wytrzymać jeszcze tylko cztery godziny bez jedzenia - wyjaśnia Terry Dubrow.
 

Trzy fazy 'The Dubrow diet'

Faza nr 1: 'Gotowa na czerwony dywan' - to najbardziej wymagająca faza, w trakcie której przez 2 do 5 dni należy między innymi ostro ograniczyć węglowodany (albo najlepiej w ogóle z nich zrezygnować) i całkowicie zapomnieć o alkoholu.

Faza nr 2: 'Zbliża się lato' - w trakcie trwania drugiej fazy diety nadal odżywiamy się bardzo zdrowo, ale możemy już pić alkohol.

Faza nr 3: 'Wyglądaj świetnie, żyjąc jak człowiek' - trzecia faza diety ma zapobiegać efektowi jo-jo. W jej trakcie można sobie pozwolić na mała oszustwa i schrupać ulubioną słodką lub słoną przekąskę.

To nowa dieta, która robi furorę wśród Amerykanów, a jej twórca podobno sam ją stosuje i twierdzi, że dzięki niemu pozbył się zbędnych kilogramów i zyskał więcej energii. 

 
 
Więcej o:
Komentarze (70)
The Dubrow diet - sposób odchudzania, który robi furorę wśród Amerykanów
Zaloguj się
 • my.name

  Oceniono 61 razy 47

  Jasne doktorku, a klatka się sama wyrzeźbiła od jedzonka i diety :-) Oscar i Nobel temu panu.

 • vladexpat

  Oceniono 47 razy 43

  Uwaga! Już w sprzedaży rewelacyjne plastry na odchudzanie. Do nabycia w każdym dobrym składzie budowlanym. Wystarczy tylko usta zakleić.

 • wesslingharald

  Oceniono 45 razy 35

  Patrzę na zdjęcie i widzę na nim wzorcową, podręcznikową wręcz parę naciągaczy. Mogliby trafić do "Encyklopedii Charakterów" i akademickich podręczników jako "para zawodowych naciągaczy" - ilustracja, ze mucha nie siada :)

 • vladexpat

  Oceniono 23 razy 21

  Ostatnia fotka pokazuje, że od tej diety to nawet mięśnie rosną. No bo przecież nie od codziennych zajęć na siłowni z indywidualnym trenerem i wspomaganiem farmakologicznym.

 • izarider

  Oceniono 22 razy 16

  Żona - po milionie operacji plastycznych - nikt nie rodzi się z takim nosem, etc. Oczywiście dzięki diecie wygląda młodo, medycyna estetyczna nie ma z tym nic wspólnego :) Mąż - wyciska na siłowni i pewnie biega, ale to dzięki diecie uzyskał takie ciało :) Nie wątpię, że odżywianie się jest kluczowe, ale mimo wszystko ćwiczenia to podstawa.

 • powiemtylkoraz

  Oceniono 15 razy 15

  — są plastry na odchudzanie?
  — są
  — a gdzie się je przykleja?
  — na usta

 • ktosia26

  Oceniono 12 razy 10

  Tak było w szpitalu - śniadanie o 8, obiad o 12, a kolacja o 16! - byłam tam, na szczęście, tylko 3 dni - ale wszyscy, którzy chcą schudnąć powinni "załatwić sobie" dłuższy pobyt w polskim szpitalu. Dla malkontentów - jedzenie było nawet, nawet do zaakceptowania.

 • c.t.k

  Oceniono 12 razy 10

  Zdjęcia są w odwrotnej kolejności:))

 • twzelnik

  Oceniono 9 razy 9

  Do wszystkich od "mniej żreć" i łancucha na lodówkę:
  Co powiecie komuś, an kogo to nie działa?
  Komuś, kto je mniej od was i same zdrowe rzeczy?

  Nic nie powiecie.
  Bo nie macie nic do powiedzenia.
  Bo nigdy nie byliście grubi, więc wydaje się wam że wystarczy żyć tak jak wy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX