The Dubrow diet - sposób odchudzania, który robi furorę wśród Amerykanów

Znany chirurg plastyczny Terry Dubrow stworzył swoją autorską dietę i przekonuje, że nie trzeba zupełnie rezygnować z węglowodanów czy alkoholu, by być szczupłym i wyglądać młodo. Na czym polega stworzony przez chirurga sposób odżywiania?
Zobacz wideo

Swoją popularność Terry Dubrow zawdzięcza nie tylko medycznym osiągnięciom, ale także udziałowi w jednym z programów telewizyjnych o operacjach plastycznych. Obecnie doktor znów zyskał ogromną popularność, a to wszystko za sprawą książki o diecie, którą napisał wraz ze swoją żoną. 'The Dubrow diet' opisuje, jak szybko schudnąć, odzyskać energię oraz młody wygląd. Instruuje czytelników nie tylko, co jeść, ale przede wszystkim kiedy. Książka momentalnie stała się bestsellerem i zyskała grono zwolenników, którzy dzięki radom w niej zawartych, stracili zbędne kilogramy.

Na czym polega 'The Dubrow diet'

Doktor Dubrow stworzył swoją dietę we współpracy z żoną Heather (byłą aktorka i gwiazdą reality show 'The Real Housewives of Orange County'), która twierdzi, że wypróbowała prawdopodobnie wszystkie istniejące diety, ale najlepsze efekty osiągnęła właśnie dzięki metodzie, którą opracowała z mężem.

Chodzi o to, żeby szybko i w łatwy sposób schudnąć, a przy okazji uzyskać efekt anti-aging. Najważniejsze w naszej diecie jest to, jak często jesz- tłumaczy Terry Dubrow.
 

Podstawą diety państwa Dubrow jest jedzenie w odpowiednich momentach dnia (jedzenie interwałowe), które ma sprzyjać spalaniu tkanki tłuszczowej oraz wspomagać procesy detoksykacji organizmu. Doktor przekonuje, że jego dieta wprowadza ciało w stan autofagii, czyli procesu autoregeneracji, w trakcie którego komórki ciała rozkładają obumarłe lub uszkodzone elementy swojej własnej struktury. Proces ten pozwala między innymi odwrócić efekty działania wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się organizmu. I właśnie dzięki procesowi autofagii, jak przekonują państwo Dubrow, stosując ich dietę nie tylko chudniemy, ale także poprawia się kondycja skóry, włosy gęstnieją, a organizm ma znacznie więcej energii.

Najważniejszym elementem tej diety jest spożywanie posiłków interwałowo. To znaczy, że w ciągu dnia możemy jeść przez 8 godzin, a przez co najmniej 16 należy trzymać się od jedzenia z daleka.

Na przykład jeśli zjesz kolację o godzinie 20 a śniadanie następnego dnia o godzinie 8, to już masz dwanaście godzin bez jedzenia i potrzebujesz tego dnia wytrzymać jeszcze tylko cztery godziny bez jedzenia - wyjaśnia Terry Dubrow.
 

Trzy fazy 'The Dubrow diet'

Faza nr 1: 'Gotowa na czerwony dywan' - to najbardziej wymagająca faza, w trakcie której przez 2 do 5 dni należy między innymi ostro ograniczyć węglowodany (albo najlepiej w ogóle z nich zrezygnować) i całkowicie zapomnieć o alkoholu.

Faza nr 2: 'Zbliża się lato' - w trakcie trwania drugiej fazy diety nadal odżywiamy się bardzo zdrowo, ale możemy już pić alkohol.

Faza nr 3: 'Wyglądaj świetnie, żyjąc jak człowiek' - trzecia faza diety ma zapobiegać efektowi jo-jo. W jej trakcie można sobie pozwolić na mała oszustwa i schrupać ulubioną słodką lub słoną przekąskę.

To nowa dieta, która robi furorę wśród Amerykanów, a jej twórca podobno sam ją stosuje i twierdzi, że dzięki niemu pozbył się zbędnych kilogramów i zyskał więcej energii. 

 
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.