Mleko migdałowe zamiast zwykłego. 5 korzyści dla organizmu i samopoczucia

Czy picie mleka krowiego jest korzystne dla naszego organizmu. Wśród lekarzy i naukowców wciąż nie ma zgody. Niezależnie od tego, zastąp je mlekiem migdałowym, a zdziwisz się, jak dużo zyska na tym twój organizm. 

Korzyść 1: Mleko migdałowe jest bogatym źródłem błonnika

Błonnik usprawnia pracę układu pokarmowego, zapewnia uczucie sytości, więc jest sprzymierzeńcem w walce z nadprogramowymi kilogramami. Poza tym, jego odpowiednia ilość w naszym menu, zapobiega chorobom układu krążenia, obniża poziom cukru we krwi i chroni przed chorobami nowotworowymi.

Korzyść 2: Mleko migdałowe dostarcza sporo witaminy E

Jest ona także nazywana witaminą młodości, bo jest silnym przeciwutleniaczem, chroni przed wolnymi rodnikami. Dzięki niej skóra wolniej się starzeje, dłużej zachowuje piękny młody wygląd. Poza tym, witamina E chroni czerwone krwinki i ma wpływ na wydolność mięśni. 

Mleko migdałowe jest bogate w błonnik.Mleko migdałowe jest bogate w błonnik. Pinterest

Korzyść 3: Mleko migdałowe kontroluje poziom cholesterolu

Regularne picie mleka migdałowego przyczynia się do obniżenia poziom ogólnego cholesterolu oraz frakcji LDL, jednocześnie wpływając na wzrost korzystnego HDL. Dlatego właśnie powinno się pojawić w diecie osób borykających się ze schorzeniami układu krążenia m.in.: chorobą wieńcową, czy miażdżycą. 

Korzyść 4: Mleko migdałowe dostarcza organizmowi witaminę B2

Poza tym, że witamina B2 doskonale wpływa na układ odpornościowy, wzrok i uczestniczy w procesach przemiany materii, ma też ogromny wpływ na kondycję naszych włosów i paznokci. Sprawia, że te pierwsze stają się lśniące i przestają nadmiernie wypadać, a drugie - są mocniejsze i w związku z tym nie łamią się.

 

Korzyść 5: Mleko migdałowe pomaga zachować szczupłą sylwetkę

Napój ten zawiera niewiele kalorii, więc doskonale nadaje się dla osób, które starają się zrzucić nadprogramowe kilogramy. Dodatkowo wysoka zawartość błonnika usprawnia procesy trawienia, w więc przyspiesza efekty diety i treningów odchudzających.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.