Jesteś z Warszawy? Zdrowych obiadów już nie musisz gotować sama!

Wspólne zasiadanie do posiłku jest ważnym elementem życia rodzinnego, a dla wielu z nas również czystą przyjemnością. Jednak nie zawsze przygotowywanie obiadów dla wszystkich domowników jest równie przyjemne. Co zrobić, by zaoszczędzić czas, a jednocześnie nie oszczędzać na zdrowiu najbliższych?

Wspólne gotowanie - sposób na spędzenie czasu razem

Wspólne gotowanie to dobry sposób nie tylko na spędzenie czasu razem, ale również okazja by rozwijać swoje umiejętności kulinarne. Wspólnie łatwiej jest przygotowywać bardziej skomplikowane dania, a często też mamy więcej okazji i odwagi do próbowania nowych smaków. W kuchni bardzo chętnie odnajdują się nawet małe dzieci, które początkowo mogą pomagać np. w myciu warzyw i owoców czy mieszaniu składników ciasta w misce, a nawet w późniejszym zagniataniu go, np. na pierogi. Warto zwrócić uwagę na to, że dzieci też znacznie chętniej zjadają to, w czego przygotowywaniu pomagały.

Zdrowe obiady dla całej rodziny - wspólne gotowanie to nie jedyna opcjaZdrowe obiady dla całej rodziny - wspólne gotowanie to nie jedyna opcja fot. pexels

Restauracje, dostawy czy gotowe dania - co wybrać?

Co jednak, gdy nie mamy czasu ani pasji do gotowania i nawet całą rodziną nie zawsze udaje się wyczarować pyszny posiłek? Najczęściej w takim wypadku sięgamy po dania gotowe, zamawiamy jedzenie w dostawie lub wybieramy się do restauracji. Zdecydowanie odradzamy sięganie po fast food i mocno przetworzone posiłki dostępne np. na dziale garmażeryjnym. Ciekawą alternatywą dla nich będą mrożone dania jednogarnkowe. Mrożona żywność zachowuje większość wartości odżywczych, a przy tym jest łatwa do szybkiego przygotowania. Wybierając mrożone dania jednak należy dokładnie czytać skład - im krótszy, tym lepszy. Niestety minusem jest stosunkowo wysoka cena mrożonych dań gotowych. Często, jeśli policzymy koszt na całą rodzinę, wyniesie on tyle, co zjedzenie w restauracji. Z kolei koszt jednego obiadu w niezłej restauracji to często ponad 100 zł w przypadku trzy osobowej rodziny.

Codziennie świeże obiady w dostawie do domu

Coraz większą popularnością cieszą się również cateringi dostarczane do domu. Korzystając z tego typu rozwiązania możemy zamówić dania dla całej rodziny i codziennie cieszyć się świeżymi posiłkami. Plusem tego rozwiązania zdecydowanie jest świeżość i jakość posiłków, co powinno być ważne dla wszystkich osób, które chcą dbać o siebie i najbliższych. Coraz większa dostępność tego typu rozwiązań sprawia, że jakość posiłków jest wyższa a ceny konkurencyjne - często znacznie niższe niż zjedzenie w restauracji.

Codziennie świeże obiady w dostawie do domuCodziennie świeże obiady w dostawie do domu fot. pexels

Decydując się na catering obiadowy należy zwrócić uwagę nie tylko na ceny i różnorodność posiłków. Warto dowiedzieć się dokładniej z jakich składników są przygotowywane oraz czy istnieje możliwość dopasowania ich do potrzeb domowników, np. zamówienie mniejszej porcji np. dla dziecka. Szukając zdrowej alternatywy dla gotowania w domu mamy więc kilka możliwości, spośród których każdy może wybrać coś dla siebie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.