Zimna woda kontra ciepła woda. Jedna z nich szkodzi twojemu zdrowiu

Pierwszą rzeczą, którą większość ludzi robi po przebudzeniu, jest wypicie filiżanki kawy lub szklanki zimnej wody. Jednak, jeśli chcesz uzyskać więcej korzyści płynących z picia wody rano, powinnaś wypić szklankę ciepłej wody zamiast chłodnej. Dlaczego?

Liczne badania wykazały, że picie ciepłej wody na pusty żołądek zapewnia

Woda z ziołami, ogórkiem i cytrynąWoda z ziołami, ogórkiem i cytryną Pinterest


szeroki zakres korzyści zdrowotnych i jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie dnia.

Oto niektóre z korzyści płynących z picia ciepłej wody rano:

1. Łagodzi ból

Picie ciepłej wody ma zdolność zmniejszania obrzęku w gardle, co z kolei zapewnia tymczasową ulgę w bólu. Działa cuda także dla podrażnionych i suchych gardeł.

5 napojów, które pomogą pozbyć się oponki z brzucha. Pij regularnie!

Jest to szczególnie przydatne o poranku, gdy budzisz się z suchym gardłem, co powoduje ból podczas połykania. O dziwo, po pierwszym łyku ciepłej wody można doświadczyć znacznej poprawy. W końcu ciepła woda łagodzi skurcze rozluźniając mięśnie brzucha.

2. Zwiększa perystaltykę jelit

Wypicie szklanki ciepłej wody na pusty żołądek jest dobrym sposobem na stymulację jelita grubego, aby łatwiej poruszać jelito. Ponadto zapewnia organizmowi lepsze wchłanianie pokarmu w ciągu dnia.

Pij wodę! Nie lubisz? Mamy 5 nowych sposobów na zmianę jej smaku!

3. Poprawia krążenie

Picie ciepłej wody poprawia przepływ krwi w układzie krążenia. Zostało udowodnione naukowo, że gdy organizm jest wystawiony na działanie ciepła, wzrasta przepływ komórek krwi.Ciepła woda poprawia krążenie poprzez rozgrzanie ciała od wewnątrz.

4. Utrata masy ciała
Utrzymywanie dobrego nawodnienia jest ogólnie korzystne dla utraty wagi. Jednak okazuje się, że najlepiej jest spożywać płyny w ciepłej postaci. W badaniu przeprowadzonym przez Journal of Natural Science, Biology and Medicine skupiono się na grupie kobiet z nadwagą, którym podano dużą ilość ciepłej wody. Pod koniec badania stwierdzono, że kobiety odczuwały zauważalny spadek apetytu, a z czasem spadek wskaźnika masy ciała.

7 naturalnych sposobów, które poskromią apetyt. Wypróbuj je wszystkie i trzymaj się swojej diety, żeby niebawem cieszyć się szczupłą sylwetką

Szklanka zimnej wody w gorący dzień jest jednym z najlepszych uczuć. Rzeczywiście pomaga schłodzić w ciągu kilku sekund, ale jednocześnie ma ujemnych aspektów, które nie służą twojemu ciału. Zimna woda obkurcza naczynia krwionośne, co z kolei zmniejsza nawodnienie. Picie zimnej wody powoduje, że organizm ciężko pracuje, aby strawić jedzenie, ponieważ zimne płyny zestalają tłuszcze we krwi. Zimna woda tworzy nadmiar śluzu w układzie oddechowym, prowadząc do zatoru i zwiększonego ryzyka infekcji, takich jak infekcja gardła. 

 
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.