5 wskazówek od Ewy Chodakowskiej, które pozwolą ci podkręcić metabolizm

Jak przyspieszyć swój metabolizm, by na okrągło pracował na wysokich obrotach? Oto 5 fundamentalnych zasad prosto od Ewy Chodakowskiej. Regularne ich stosowanie przyniesie same pozytywne efekty.

Jak polubić siebie? Oto 6 sposobów od Ewy Chodakowskiej

1. Zadbaj o większą zawartość mięśni w Twoim ciele

To one w największym stopniu odpowiadają za metabolizm. Im więcej mięśni, tym wyższa przemiana materii a Ty możesz jeść więcej. Fajnie co?

Ewa ChodakowskaEwa Chodakowska www.instagram.com/chodakowskaewa

2. Używaj ostrych przypraw

Kapsaicyna zawarta w papryczce chilli pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej. Innymi przyprawami, które warto stosować są np. cynamon, kardamon czy imbir. Ewa zawsze dodaje do kawy cynamon.

Ewa ChodakowskaEwa Chodakowska www.instagram.com/chodakowskaewa

3. Pij wodę

Dzięki niej organizm funkcjonuje w odpowiedni sposób i może regulować ważne procesy zachodzące codziennie w twoim ciele. Powinnaś pić co najmniej 1,5 litra płynów! Najlepiej popijać wodę systematycznie, małymi łykami. Wtedy masz pewność, że organizm skorzysta z niej w najwydajniejszy sposób.

Ewa ChodakowskaEwa Chodakowska www.facebook.com/pg/chodakowskaewa

Ewa Chodakowska pokazała swoje zdjęcia z młodości: 'Tutaj kompromitacja level master'

4. Wysypiaj się

Kiedy nie śpisz wystarczająco długo dochodzi do zaburzeń wydzielania hormonów odpowiedzialnych za odczuwanie głodu. Ostatecznie prowadzi to do tego, że masz większy problem z kontrolowaniem apetytu a jednocześnie swojej masy ciała.

Ewa ChodakowskaEwa Chodakowska www.facebook.com/pg/chodakowskaewa

5. Jeszcze trening i gra gitara

Jak mówi sama Ewa Chodakowska: Siła fizyczna, budowana na treningu, przekłada się na siłę mentalną. Regularna aktywność fizyczna nie tylko przyspieszy metabolizm, ale pomoże ci wypracować dyscyplinę oraz silny umysł.

Ewa ChodakowskaEwa Chodakowska www.facebook.com/pg/chodakowskaewa

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.