Płaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobów

Zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna to podstawa do tego, by cieszyć się płaskim brzuchem. Jednak istnieją sytuacje, kiedy potrzebujemy uzyskać płaski brzuch last minute. Co powinniśmy wtedy robić? Wystarczy wprowadzić w życie kilka prostych zasad.

JOGA w domu dla początkujących

Trzy najskuteczniejsze treningi na tłuszcz brzuszny

1. Pij dużo wody

Płaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobówPłaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobów unsplash.com

Picie przynajmniej 2 litrów wody w ciągu dnia to klucz do posiadania płaskiego brzucha. Woda przyczynia się do szybszego spadku wagi oraz pomaga utrzymywać metabolizm na wysokim poziomie. Odwodniony organizm zatrzymuje wodę, przez co przybywa nam kilogramów, a brzuch wydaję się być większy.

2. Jedz bez pośpiechu

Płaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobówPłaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobów pinterest.com

Spożywanie posiłków w pośpiechu sprawia, że połyka się duże kawałki, stawiając jednocześnie układ pokarmowy przed niełatwym zadaniem. Jelita muszą ciężko pracować, by dokładnie strawić pokarm, co w rezultacie objawia się wzdęciami, bólami brzucha, czy uczuciem ciężkości.

5 przepisów na słodkie przekąski od Ewy Chodakowskiej do 250 kcal

3. Wprowadź do diety probiotyki

Płaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobówPłaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobów pinterest.com

Podstawowym czynnikiem regulującym działanie układu trawiennego. Zadbaj o to, aby nie zabrakło ich w twojej diecie. Mikroflora jelitowa korzystnie wpływa na organizm, regulując procesy trawienia, zapobiegając zaparciom oraz wzdęciom. Zdrowe kultury bakterii znajdziesz w fermentowanych napojach mlecznych oraz kiszonkach.

4. Spaceruj

Płaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobówPłaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobów pinterest.com

Nie lubisz intensywnych ćwiczeń? Nic straconego! Aby cieszyć się płaskim brzuchem, wcale nie musisz być wielbicielką sportu. Wystarczy 30 minut spaceru codziennie, aby poprawić swój metabolizm. Dbaj o to, by codziennie wykonywać 10 tysięcy kroków, a z pewnością zobaczysz efekty.

5. Zrezygnuj z pszenicy

Płaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobówPłaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobów fotolia.com

Chcesz mieć płaski brzuch? Odstaw wszelkie wypieki z mąki pszennej i zastąp je zbożami przyjaznymi dla twojej sylwetki. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo zdrowych zamienników, które sprawdzą się znacznie lepiej niż mąka pszenna. Sięgaj po mąkę z tapioki, orkiszową lub żytnią.

Pij wodę! Nie lubisz? Mamy 5 nowych sposobów na zmianę jej smaku!

6. Wyeliminuj żucie gumy

Płaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobówPłaski brzuch bez ćwiczeń? Oto 6 prostych sposobów unsplash.co

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak działa żucie gumy. Okazuje się, że podczas żucia gumy połykamy sporo powietrza, które napełnia żołądek, powodując wzdęcia. Chcesz mieć płaski brzuch? Lepiej zrezygnuj z tej czynności. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.