Badania dowodzą, że jedzenie śniadania przed treningiem spala więcej tłuszczu

Jak mówi popularne powiedzenie: "Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia". Dla niektórych, pożywne śniadanie jest pierwszą rzeczą po przebudzeniu, podczas gdy inni czują, że funkcjonują lepiej, gdy bez niego. A co na to nauka?

To, czy powinnaś spożywać śniadanie przed porannymi ćwiczeniami wielokrotnie podlegało dyskusji. Niektórzy twierdzą, że jest to ważne, ponieważ zapewnia energię i napędza mięśnie, podczas gdy inni wierzą w to, że ćwiczenia na czczo pomagają więcej tłuszczu.

Trening na czczo. Czy to sposób na skuteczne odchudzanie?

Według badań opublikowanych w American Journal of Physiology: Endocrinology and Metabolism, jedzenie śniadania przed treningiem może "nakręcić" ciało, aby spalało więcej węglowodanów podczas ćwiczeń i przyspieszyć metabolizm po treningu.

Naukowcy z Uniwersytetu w Bath badali wpływ jedzenia śniadania przed rozpoczęciem godzinnej jazdy na rowerze. W kontrolowanym teście 12 mężczyzn ukończyło trzy próby: spożywając śniadanie, a następnie trzy godziny odpoczywając, jedząc śniadanie na dwie godziny przed ćwiczeniami oraz trenując bez śniadania po nocnym poście.

5 owoców, które podkręca metabolizm i zapobiegną zaparciom

Po ćwiczeniach lub odpoczynku naukowcy prsprawdzili poziomy glukozy we krwi i poziomy glikogenu mięśniowego. Okazało się, że jedzenie śniadania zwiększyło tempo, w jakim organizm trawił i metabolizował jedzenie zjedzone po wysiłku.

 

"Jest to pierwsze badanie, w którym badamy, w jaki sposób śniadanie przed ćwiczeniami wpływa na nasze reakcje na posiłki po wysiłku fizycznym. Stwierdziliśmy, że w porównaniu do pomijania śniadania, spożywanie śniadania przed ćwiczeniami zwiększa szybkość, z jaką trawimy, wchłaniamy i metabolizujemy węglowodany ", powiedział dr Javier Gonzales, starszy wykładowca w dziale zdrowia i colead badań, według ScienceDaily.

Dieta Charlesa Clarka - sposób na szybkie gubienie kilogramów?

"Stwierdziliśmy również, że śniadanie przed ćwiczeniami zwiększa spalanie węglowodanów podczas wysiłku fizycznego i że energia ta nie pochodzi wyłącznie ze śniadania, które właśnie zostało zjedzone, ale także z węglowodanów przechowywanych w naszych mięśniach jako glikogen" - powiedział Rob Edinburgh, doktorant w departament ds. zdrowia i współpracy naukowej.

W badaniu tym oceniano tylko krótkoterminowe reakcje na śniadanie po ćwiczeniach, a długoterminowe konsekwencje są nieznane. Zamiast pić wodę rano, zacznij dzień od pożywnego śniadania przed porannym treningiem!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.