Okres - mity, o których nie miałaś pojęcia

Chociaż okresy są czymś, co połowa populacji musi przechodzić przez każdy miesiąc, niektóre mity otaczające miesiączkę okazują się być bardzo trudne do obalenia. Tak więc, raz na zawsze rozprawiamy się z legendami!

1. W wodzie wstrzymuje się okres

Pływanie lub kąpiel się nie zatrzyma Twojego okresu, ale może je nieco ograniczyć, jeśli woda jest zimna. Nie warto jednak ryzykować, jeśli jesteś na plaży, czy w basenie lepiej, abyś użyła tamponu.

Wypal swoje mięśnie pośladków i powiększ je dzięki tym aktywizującym ćwiczeniom

Okres - mity o których nie wiedziałaśOkres - mity o których nie wiedziałaś https://www.pinterest.com/pin/81346337002778981/

2. Okres ustępuje w nocy

Kiedy śpisz całe ciało rozluźnia się, włącznie z mięśniami głębokimi. Tętno zwalnia, a wówczas mniej krwi uwalnia się z macicy. Dużą rolę ogrywa również grawitacja - kiedy śpisz krew gromadzi się w środku, więc bądź ostrożna po przebudzeniu. Okres wcale nie ustąpił, lepiej nie rezygnuj z podpaski, czy tamponu. 

Trening na czczo. Czy to sposób na skuteczne odchudzanie?

3. W trakcie okresu nie możesz uprawiać seksu

W trakcie okresu nie musisz powstrzymywać się od uprawiania seksu, jeśli nie przeszkadza to Tobie i twojemu partnerowi. Pamiętaj jednak, żeby się zabezpieczać - podczas menstruacji jesteś bardziej narażona na choroby przenoszone drogą płciową.

Rzuciłam całkowicie nabiał i szybko zaczęłam tego żałować

4. W trakcie okresu nie możesz zajść w ciążę

Mimo, że ryzyko jest mniejsze, to możesz! Nawet, jeśli posiadasz regularne cykle menstruacyjne istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Plemniki mają zdolność przebywania w ciele kobiety przez nawet kilka dni. Wyjątkiem są kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną, która działa nawet w trakcie miesiączkowania. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.