Rzuciłam całkowicie nabiał i szybko zaczęłam tego żałować

Podobnie, jak wiele osób nadmiar nabiału w mojej diecie wywołuje bóle brzucha i wzdęcia. Dlatego postanowiłam całkowicie wykluczyć go ze swojej diety, wstępnie na tydzień. Jak się czułam?

Na początku

Kiedy zaczęłam swoją tygodniową przygodę bez mleka miałam jeden WIELKI problem. Jak wypiję moją poranną kawę? Bez mleka? Tak się da? Próbowałam bez mleka, próbowałam z mlekiem roślinnym. Ale to nie było to samo. No nic. Zostałam z kawą bez mleka, w zamian za to dodałam pół łyżeczki cukru, by nieco osłodzić smak. 

Drugi dzień z kawą bez mleka był już całkiem w porządku. Zrezygnowałam z rozpuszczalnej - jej smak bez mleka jest okropny i zaczęłam pić espresso. Odrzuciłam wszystkie jogurty, serki itp. Nie przeszkadzało mi to, bo na co dzień nie jadałam do tej pory nabiału. Nie przepadam za serkami, jedyne co często lubiłam pijać to był kefir. no i ser... Ser żółty to coś, co kocham.  

Środek tygodnia

W połowie tygodnia zacząłem zauważać, że niektóre rzeczy stają się łatwiejsze. Naprawdę rozkoszowałam się smakiem mojej kawy i nauczyłem się nie denerwować, gdy ktoś zaproponował mi coś, co zawiera nabiał. ZauważyłAm również, że zniknęły moje wzdęcia. 

 

Koniec tygodnia

W tygodniu odżywiam się zdrowo, więc dni bez nabiału nie były wyzwaniem poza wcześniej wspomnianą kawą. Jednak jeden dzień w weekend to u mnie dzień na oszukany posiłek, kiedy pozwalam sobie na coś niezdrowego. Zazwyczaj wtedy jadam pizze i czekoladę. A te dwie rzeczy oznaczają ser i mleko, czyli nabiał... Zrezygnowanie z czekolady to dla mnie zbyt duże wyrzeczenie. Kocham czekoladę i nie wyobrażam sobie bez niej życia. Zrezygnowałam z niej na co dzień, dlatego rezygnacja z kawałka czekolady w jeden dzień w tygodniu to dla mnie zdecydowanie przesada!  

Czy będę kontynuowała?

Za bardzo kocham ser i słodycze. Życie całkowicie pozbawione nabiału byłoby dla mnie smutne. Dlatego postanowiłam ograniczyć nabiał i eliminuję go całkowicie w ciągu tygodnia, a raz w tygodniu pozwalam sobie na odstępstwo od mojej diety. Takie rozwiązanie pozwoliło mi czuć się dobrze, nie mam wzdęć, moja cera wygląda bardzo dobrze - nie pojawiają się na niej wypryski. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.