Zielona kawa. Czy ten suplement diety pomógł mi schudnąć?

Zielona kawa od dawna uważana jest za jeden z tych super food, który może przyczynić się do utraty masy ciała. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdź jakie ma właściwości i jak działa.

Zielona kawa - właściwości 

6 największych błędów twojej diety. Sprawdź, dlaczego nie chudniesz!

O zdrowotnych właściwościach zielonej kawy mówi się już od dawna. Sama kawa zawiera w sobie kofeinę, a także całkiem sporą liczbę przeciwutleniaczy. Ze względu na bogaty skład wykazuje wiele pozytywnych właściwości, m.in obniża poziom glukozy, trójglicerydów i cholesterolu we krwi. Jednym z lepszych antyoksydantów są kwasy fenolowe, których w kawie jest bardzo dużo. Spośród nich najwięcej jest kwasu kawowego i chlorogenowego. Wyżej wymienione kwasy mają działanie:

- przeciwbakteryjne, 

- rozszerzają naczynia krwionośne, 

- zmniejsza wchłanianie glukozy we krwi, 

- przeciwdziała próchnicy, 

Zielona kawa to ziarna kawy, które zostały poddane tylko wstępnej obróbce termicznej – dlatego ma taki kolor oraz inny smak. Głównym składnikiem aktywnym zielonej kawy jest kwas chlorogenowy, który w niewielkich ilościach występuje także w jabłkach czy gruszkach.

Zielona kawaZielona kawa Myfitness.pl

3 przepisy na kawę, które podkręcą metabolizm i przyspieszą odchudzanie

Zielona kawa, a odchudzanie 

Zielona kawa głównie znana jest jako świetny środek wspomagający odchudzanie. Na samym wstępie powiedzmy sobie jedno - żaden preparat nie jest w stanie sam za nas schudnąć. Tylko odpowiednia suplementacja w połączeniu ze zdrową dietą i treningiem jest w stanie dać nam oczekiwany efekt. 

Wróćmy jednak do zielonej kawy. Jest ona uważana za świetny środek wspomagający odchudzanie, głównie dzięki wysokiej zawartości kwasu chlorogenowego, którego w kawie palonej jest niewiele. 

Jego główne zastosowanie to wpływ na masę ciała - może zmniejszać poziom glukozy oraz insuliny po posiłkach, przez co może wpływać korzystnie na utratę tkanki tłuszczowej. Szczególnie sprawdzi się w przypadku podwyższonego poziomu cukru we krwi – np. w cukrzycy. Oczywiście zawsze głównym czynnikiem wpływającym na masę ciała będzie dieta oraz ćwiczenia, a suplementy mogą ten proces wspomóc.

Istnieją badania, które potwierdzają, że spożywanie zielonej kawy wspomaga proces odchudzania. Badania na myszach wykazały, że regularne spożywanie zielonej kawy może zapobiegać nadwadze i otyłości. Zmniejsza bowiem gromadzenie się tkanki tłuszczowej przez regulację produkcji komórek tłuszczowych oraz genów związanych z metabolizmem lipidów i białek. 

Szukając preparatu dla siebie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na skład. Im krótszy, tym lepszy. W przypadku tabletek z zielonej kawy dobrze by w jej składzie znajdował się także chrom, który dodatkowo wspomaga redukcję masy ciała

Skład zielonej kawySkład zielonej kawy Myfitness.pl

Oprócz tego ekstrakt z zielonej kawy dosyć skutecznie zmniejsza ciśnienie krwi, wpływakorzystnie na nastrój, poprawia uwagę, zmniejsza zmęczenie a nawet ból głowy. Jest też silnym antyoksydantem oraz działa przeciwzapalnie, więc w pewnym stopniu może działać podobnie jak kurkumina.

7 naturalnych sposobów, które poskromią apetyt. Wypróbuj je wszystkie i trzymaj się swojej diety, żeby niebawem cieszyć się szczupłą sylwetką

Zielona kawa - czy warto? 

Postanowiłam sprawdzić czy stosowanie zielonej kawy w tabletkach rzeczywiście może mieć jakiś wpływ na odchudzanie. Podczas mojego eksperymentu przez dwa tygodnie odżywiałam się zdrowo, a także trenowałam 3 razy w warunkach domowych. Producent na opakowaniu zaleca stosowanie 1-2 tabletek w ciągu całego dnia podczas posiłki. Postanowiłam więc, że zacznę od mniejszej dawki czyli jednej tabletki dziennie do obiadu, jako że trening robiłam popołudniami. 

Podczas testowania zielonej kawy trenowałam 3 razy w tygodniuPodczas testowania zielonej kawy trenowałam 3 razy w tygodniu www.instagram.com/loveinsport

Na początku nie zauważyłam żadnych szczególnych zmian w moim ciele. Oczywiście, tak jak pisałam wyżej żadne tabletki nie mają magicznej różdżki i po jednym zażyciu nie zrobią z nas modelek Victoria's Secret. Niemniej jednak minął tydzień, a ja postanowiłam się zważyć. Efekt 700 gram mniej. Niby nic, a jednak. 

Z pewnością zielona kawa jest dobrym pomysłem, dla osób które codziennie dbają o zdrową sylwetkę, ale również dla tych, które dopiero zaczynają walkę o swoją formę. Regularne stosowanie może przynieść naprawdę zaskakujące rezultaty, ale tylko wtedy kiedy suplementacja zielonej kawy idzie w parze z treningiem i zdrowym odżywianiem. 

Stosując zieloną kawę możesz schudnąćStosując zieloną kawę możesz schudnąć www.instagram.com/loveinsport

5 dań, które w 2018 roku są absolutnym hitem. Znasz je wszystkie?

Więcej o:
Copyright © Agora SA