Dieta z Wall Street, czyli odchudzanie dla zapracowanych

Chcesz schudnąć, ale nie masz czasu na liczenie kalorii i przygotowywanie zdrowych posiłków w domu? Na szczęście jest na to sposób. Sprawdź, na czym polega dieta z Wall Street!

Pomysły na potrawy i przekąski podkręcające metabolizm. Wypróbuj naszych 5 przepisów

Koniec z wymówkami oraz wiecznym zwalaniem winy na brak czasu i nadmiar pracy. Dieta autorstwa Heather Bauer pozwoli schudnąć nawet najbardziej zapracowanym osobom. 

Co to jest dieta z Wall Street?

Dieta z Wall Street jest programem żywieniowym autorstwa Heather Bauer. Ta metoda odchudzania odpowiednia jest przede wszystkim dla ludzi zapracowanych, którzy nie mają czasu na nieustanne liczenie kalorii, czy spędzanie długich godzin na przyrządzaniu zdrowych posiłków. Program ten uwzględnia nie tylko ciągły brak czasu u osób zapracowanych, lecz także takie elementy, jak lunch lub kolacja biznesowa, czy podróże służbowe.

Zasady diety z Wall Street

Dieta z Wall StreetDieta z Wall Street fotolia.com

Śniadanie

Najważniejsze to nie omijać tego posiłku. Najlepiej jest wstać chwilę wcześniej i zjeść je w domu. Natomiast jeśli się to nie uda, śniadanie należy koniecznie zjeść w pracy. Może to być kanapka z masłem orzechowym i połową banana, 2 jajka na twardo lub granola z jogurtem naturalnym.

Przekąski

Między posiłkami można sięgnąć po warzywa lub owoce.

Lunch w pracy

Wystrzegaj się słodkich bułek, ciastek i gotowych kanapek. Podczas lunchu w pracy sięgnij po sałatkę z kurczakiem, indykiem, łososiem lub tuńczykiem z dodatkiem pieczywa pełnoziarnistego. Możesz także postawić na zupę krem z warzyw, która cię nasyci i jednocześnie nie dostarczy zbyt dużej ilości kalorii. 

Dieta z Wall StreetDieta z Wall Street fotolia.com

5 pomysłów na modne i pyszne wege kanapki do pracy. Sprawdź, jak szybko je przygotować!

Kolacja

Po ciężkim oraz intensywnym dniu pracy, zmęczenie bierze górę, a ostatnią rzeczą, o której myślisz jest gotowanie. W takiej sytuacji autorka diety z Wall Street radzi, by robić zapasy niskokalorycznych, zdrowych dań mrożonych, które potem można odgrzać w kilka minut.

Co natomiast z dietą podczas służbowych podróży, kolacji lub bankietów? Na takie sytuacje, autorka diety z Wall Street również przygotowała kilka wskazówek:

Kolacja w restauracji

Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z menu restauracji jeszcze przed kolacją (na stronie restauracji). Dzięki temu wcześniej wybierzesz odpowiednie danie, które nie wpłynie negatywnie na twoją sylwetkę. Najlepiej jest sięgnąć po drób z dodatkiem warzyw lub grillowane ryby. Smażonym, tłustym daniom oraz gęstym, śmietanowym sosom mówimy stanowcze nie.

Koktajl party

Przed taka imprezą warto zjeść lekki, zdrowy posiłek, dzięki czemu unikniesz nagłego napadu głodu i chęci spróbowania każdej serwowanej przekąski. Zrezygnuj także z picia alkoholu, a zamiast niego sięgaj po wodę z cytryną lub innymi owocami. 

Dieta z Wall StreetDieta z Wall Street fotolia.com


Jedzenie w samolocie

Idealnym rozwiązaniem jest unikanie posiłków serwowanych przez linie lotnicze, gdyż często są one niezdrowe oraz niesmaczne. Jeśli jednak czeka cię wielogodzinny lot i nie ma innego wyjścia, najlepiej jest wybierać owoce, sałatki, warzywa oraz chude mięso. Wystrzegaj się słodyczy oraz białego pieczywa. 

Oprócz ogólnych zasad diety z Wall Street, jej autorka przygotowała jeszcze kilka innych, pomocnych rad. Podczas stosowania tego programu, najlepiej jest całkowicie unikać alkoholu. Jeśli jednak podczas firmowych przyjęć i bankietów nie ma innego wyjścia, warto poprosić o drinka, który można uzupełniać kostkami lodu i sączyć powoli przez cały wieczór. Ostatnia rada – jeśli dopada cię nagły głód, sięgnij po jabłko. Pozwoli ci ono wypełnić żołądek i zaspokoić apetyt do kolejnego posiłku.

Domowy detoks. Zobacz, jak przeprowadzić jednodniowe oczyszczenie organizmu z toksyn

Więcej o:
Copyright © Agora SA