Mundial 2018: 5 powodów, dla których warto pić piwo. Poznaj je wszystkie!

Trwający mundial to także nieoficjalne święto piwa! W tym czasie, zamiast martwić się o swoją sylwetkę, dowiedz się jakie korzyści dla zdrowia i urody płyną z picia tego chmielowego napoju. Na zdrowie!

1. Picie piwa wspiera nerki

To nie mit! Niektórzy lekarze zalecają picie niewielkich ilości niskoprocentowego piwa osobom, które mają problemy z układem moczowym. Piwo doskonale zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych, jest poza tym napojem silnie moczopędnym, więc przyczynia się do lepszego oczyszczania organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii.  

5 fit przekąsek, które zastąpią ci paluszki, chipsy i colę podczas oglądania mundialu

Piwo zawiera witaminy z grupy B i dobrze wpływa na cerę, włosy i paznokciePiwo zawiera witaminy z grupy B i dobrze wpływa na cerę, włosy i paznokcie Pinterest

2. Piwo dobrze wpływa na cerę

Wszystko dzięki zawartym w nim witaminom z grupy B. Witaminy te mają właściwości, które chronią przed wieloma skórnymi schorzeniami, łagodzą podrażnienia i działają nawilżająco. Cera wygląda dzięki temu zdrowo i promiennie, jest bardziej elastyczna. Złocisty napój z kufla doskonale działa także na włosy, można robić z niego płukankę lub maseczkę.

3. Picie piwa wzmacnia kości

Tę właściwość piwo zawdzięcza dużej zawartości krzemu. A krzem - jak wiadomo - jest budulcem tkanki łącznej, z której z kolei zbudowany jest nasz układ kostno-stawowy. Regularne picie piwa spowalnia procesy degeneracji kości i dobrze wpływa na ich regenerację (szczególnie w przypadku złamań). Jest więc doskonałe dla osób, które cierpią na osteoporozę. 

Lekkie i oryginalne potrawy z piwem w roli głównej

Piwo zawiera sporo krzemu, więc dobrze wpływa na kościPiwo zawiera sporo krzemu, więc dobrze wpływa na kości Pinterest

4. Piwo pomaga łagodzić stres

I wcale nie chodzi tu o wypicie jego wielkiej ilości i błogi stan, w który nas to wprowadza. Szyszki chmielu, z którego produkowany jest ten złocisty napój, zawierają żywice, humulinę i lupulinę, czyli substancje, które są wykorzystywane w leczeniu bezsenności i niektórych objawów nerwicy. Tym sposobem piwo ma właściwości odprężające, redukuje stres.

Tak Ania Lewandowska pocieszała Roberta po meczu z Senegalem. Zdjęcie obiegło cały internet

Piwo zawiera sporo krzemu, więc dobrze wpływa na kościPiwo zawiera sporo krzemu, więc dobrze wpływa na kości Pinterest

5. Piwo obniża cholesterol

Napój ten, dzięki zawartości chmielu, który z kolei jest bogaty w związki polifenoli,  pomaga obniżyć poziom tzw. "złego cholesterolu" LDL, zapobiega miażdżycy i chroni przed zawałem serca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.