Tych 6 produktów unikaj, kiedy masz okres, a będziesz się czuć dużo lepiej

Rozdrażnienie, rozkojarzenie, zmęczenie? Możesz sprawić, żeby te uciążliwe dni były nieco bardziej znośne. Wystarczy, że na czas okresu i kilka poprzedzających go dni wyeliminujesz z diety niektóre produkty. Sprawdź które.

1. Kawa - w czasie okresu lepiej z nią nie przesadzać

Dla wielu z nas filiżanka ulubionej kawy w czasie okresu to gwarant poprawy nastroju. Tymczasem, dobrze ją ograniczyć i pić raczej w pierwszej połowie dnia. W czasie okresu, kiedy jesteś zmęczona, rozkojarzona i masz fatalne samopoczucie, powinnaś się dobrze wysypiać, a nadmiar kawy i napojów z dodatkiem kofeiny mogą ci w tym przeszkodzić. 

Tych 6 zdrowych produktów, to jednocześnie bomby kaloryczne! Jeśli dbasz o linię, jedz je z umiarem!

Kawa i napoje z kofeiną są niewskazane w trakcie okresuKawa i napoje z kofeiną są niewskazane w trakcie okresu Pinterest

2. Słodycze powodują wahania poziomu cukru we krwi

Należysz do kobiet, które w czasie okresu nie potrafią się obejść bez stosu słodyczy? Duże wahania poziomu cukru we krwi nie poprawiają samopoczucia. Ulubiony muffin lub tabliczka czekolady poprawią nastrój tylko na chwilę, ale potem będziesz się czuła gorzej. 

6 sposobów na odchudzenie ulubionej pasty. Jedz bez obaw o sylwetkę!

Na czas okresu lepiej odstawić słodyczeNa czas okresu lepiej odstawić słodycze Pinterest

3. Słone jedzenie przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie

Talerz frytek na poprawę nastroju? Brzmi świetnie, pamiętaj jednak, że smażone jedzenie obciąża układ trawienny, może powodować wzdęcia, a sól dodatkowo przyczynia się do zatrzymania wody w organizmie. 

5 przepisów na czekoladowe desery do 150 kcal

W czasie okresu dobrze jest ograniczyć słone potrawy i przekąskiW czasie okresu dobrze jest ograniczyć słone potrawy i przekąski Pinterest

4. Nabiał potęguje wzdęcia

Białe sery, jogurty, czy mleko mogą powodować wzdęcia. A wzdęcia w czasie okresu są, jak wiadomo, jeszcze bardziej uciążliwe niż zwykle. Dlatego właśnie w tych trudnych dniach lepiej ograniczyć w naszym menu nabiał. 

5 pomysłów na śniadania od Ani Lewandowskiej

Na czas okresu lepiej ograniczyć jedzenie nabiałuNa czas okresu lepiej ograniczyć jedzenie nabiału Pinterest

5. Ciężkostrawne i tłuste jedzenie

Nie ma nic gorszego, niż objadanie się w czasie okresu tłustymi, ciężkostrawnymi fast-foodami. I bez tego zapewne czujesz się ociężała i opuchnięta, a takie jedzenie przyczynia się do wzdęć, może powodować niestrawność i mdłości.

W czasie okresu lepiej unikać tłustych, ciężkostrawnych potrawW czasie okresu lepiej unikać tłustych, ciężkostrawnych potraw Pinterest

6. Alkohol tylko w niewielkich ilościach

Kieliszek wina do obiadu lub kolacji? Nie ma przeciwwskazań, ale w trakcie okresu lepiej nie pić alkoholu w większych ilościach, bo może niepotrzebnie nasilić krwawienie.

Dieta ABS. 12 produktów na płaski brzuch

Alkohol w czasie okresu jest niewskazanyAlkohol w czasie okresu jest niewskazany Pinterest

Szybki trening, który zrobisz w pracy od Ewy Chodakowskiej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.